Cemil Özbalta’dan açıklama

Cemil Özbalta’dan açıklama
Son günlerde AK Parti’de yaşanan hareketlilik ve istifalarla ilgili AK Parti Grup Sözcüsü Cemil Özbalta’dan açıklama geldi.

İşte Cemil Özbalta’nın açıklaması

Meclis Üyelerimiz; Genel Merkez ve İl Başkanlığımızın aldığı karara saygılıdır. 

Son günlerde Sarıyer siyasetinde yaşanan hareketliliği yakından takip etmekteyiz.  Genel merkezimizin ve İstanbul İl Başkanlığının ortaklaşa karar verdikleri ve Sarıyer’imizin daha verimli çalışabilmesi için, almış olduğu bir karar vardı.

Ak Parti İlçe Başkanlığı yönetimiyle beraber istifası istenmiştir. İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyelerimiz bu karara saygı gösterdiler. Doğal olarak ilçe yönetimimiz toplanarak topluca ilçe başkanımız Hüseyin Özdemir dâhil istifalarını il Başkanımız Aziz Babuşcu ‘ya sunmuşlardır.

İlçe Yönetim kurulumuz asıl ve yedekleri ile birlikte istifalarını sunarken   teşkilatçılık örneklerinden en güzelini sunarak herkes şahsi görüşlerini anlatarak istifalarını sunmuşlardır.

Biz meclis üyeleri ise, Genel Merkezce alınan bu kararı saygı ile karşılamakta ve öyle de yaptık. Sarıyer ilçe başkanlığını tekrar Hüseyin Özdemir’e tevdi etmeleri her kesimi kucaklayan yeni bir ilçe yönetim kurulu oluşturmaları kendisinden istenmiştir. Doğal olarak bu kutsal görevi kendisine verildikten sonra istifa eden meslektaşımız, kardeşimiz, dava arkadaşımız, saygı değer Serap Boz hanımefendi. Basına da yansıdığı gibi demokratik hakkını kullanarak istifa etmiştir.

Bir dava kardeşi olarak biz meclis üyeleri istifasından son derece üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim. Serap Boz kardeşimizin almış olduğu bu demokratik kararını saygı ile karşılıyoruz.

Gelecek günlerde kendilerini tekrar aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim. Ak Parti kuruluşundan bugüne kadar teşkilatın her kademesinde görev alan bu değerli kardeşimizin istifasından dolayı gazetelere yansıyan bazı haber ve demeçleri takıp ediyor ve okuyoruz. Meclis  üyeleri olarak Ak Parti Genel merkezimizin ve Ak Parti İl Başkanlığımızın almış olduğu bu kararı saygı ile karşılıyoruz. Her zaman ve her an ilçenin emrinde olduğumuzu bize düşecek bir görev varsa da bu görevi seve seve yerine getireceğimizden hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın.

Ak Parti Sarıyer teşkilatı ve meclis üyeleri ile bir bütündür. Mahalle başkanları ve yönetimleri  Genel merkez ve İl’ine saygılı örnek bir teşkilat olarak görevinin başında Sarıyer arazisine hakim olmaya devam etmektedir.

Ak Partiden başka istifa edecek başka meclis üyeleri beklenmektedir denen haberler asılsız olduğunu, teşkilatımız her şeyi ile bir birine sımsıkı sarıldığını teşkilatımız ve meclis üyeleri olarak bizler  davamızın çok büyük olduğuna inanıyoruz. Sarıyer halkına gelecek 12 Eylül 2010 Referandum seçimleri 2011 Genel seçimleri ve 2014 yerel seçimleri bir bütün olarak girecektir.

Genel merkezimizin ve İl başkanlığımızın alacağı her türlü  karara da saygı gösterip Sarıyer halkı için tek vücut olarak çalışacaktır.  

Bizler yeniden görev verilen, ilçe başkanımızın yanında çalışmaya ve verilen görevi de laikiyle yapmaya hazırız. Teşkilatçılık ahlakımız bunu gerektirir.

Cemil Özbalta Ak Parti Gurup Sözcüsü

Bu haber toplam 2256 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT