Çayırbaşı’nda Hıdrellez coşkusu

Çayırbaşı’nda Hıdrellez coşkusu
Çayırbaşı Hıdrellez Şenliklerinin ilki birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Sarıyer Belediyesi, Çayırbaşı Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile 30 üniversiteden 2000 öğrenci gencin oluşturduğu bilim, felsefe ve kültür kolektifi üreti-yorum’un ortaklaşa düzenlediği ‘Çayırbaşı Hıdrellez Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu.

Çayırbaşı meydanında düzenlenen etkinliğe Çayırbaşı halkı ve İstanbul’un dört bir yanından gelen vatandaşların ilgi gösterdiği şenlikte kimileri dilek diledi, kimileri ise fayton ve at arabaları ile fotoğraf çektirdi, kimileri de doyasıya göbek attı. Özellikle Romen vatandaşların doyasıya eğlendikleri etkinlikte Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e sevgi gösterileri vardı. Şenlikte Selim Sesler, Zournistandbul, Lamekan, Cümbüş Cemaat, Bandista, Çorlulu Savaş Grup Kompozisyon, Çayırbaşı Roman Orkestrası ve üreti-yorum ritim atölyesi sahne aldı.

“Taşları yerinden oynatacağız”
Çayırbaşı Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yaşar Taşkent ile birlikte açılış konuşması yapan Başkan Genç, “Yerin dibine kadar batmış olan taşları yerinden oynatmak zorundayız. Sizler yanımızda olduğunuz sürece, birlikte hareket ettiğimiz sürece işimiz zor değil. Halkımızın geleneklerine sahip çıkmak zorundayız. Bu bir belediye başkanının asli görevidir. Eğer bir belediye başkanı Çayırbaşı’nda yaşayan vatandaşına sahip çıkmayacaksa o bu görevi bırakıp gitsin. Hep beraber öyle şeyler yapacağız ki kim gelirse gelsin bu gelenekler devam edecek” dedi.

“Çayırbaşı ile birlikte yürüyeceğiz”
Başkan Genç, “Geçmiş belediye yönetimleri Çayırbaşı halkını unutmuş, onları kendi dünyalarında yaşamaya mahkum etmişlerdi. Biz onlarla birlikte olacağız, onlarla birlikte güzel günlere yürüyeceğiz” dedi.

Çayırbaşı Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yaşar Taşkent ise, belediyenin yeni yönetiminin Çayırbaşı’na sahip çıkmasından memnuniyet duyduklarını kaydederek, “20 yıldır Çayırbaşı’na sahip çıkan olmadı. Göreve gelir gelmez bize desteğini esirgemeyen Başkanımız Şükrü Genç’e tüm Çayırbaşılılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

HIDRELLEZ ŞENLİĞİNDEN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Bu haber toplam 3221 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum