Çarşı için yeni alternatif

Çarşı için yeni alternatif
Sarıyer’in en önemli eksiklerinden biri olan “Balıkçılar Çarşısı” için bir alternatif projede Sarı Platform’dan geldi.

Dernekleşme sürecini tamamlayarak yasal bir statü kazanan Sarı Platform hazırladığı projeleri ilgili makamlara sunmaya hazırlanıyor. Sarıyer merkezdeki Passo Köfte Cafe’de düzenlenen yönetim kurulu toplantısında Sarı Platform Yönetim Kurulu Üyeleri Mimar Ömer Beşkardeş ve Mimar Ayşe Ünlü’nün “Balıkçılar Çarşısı” için hazırladıkları proje konuşuldu. Toplantıda projenin Sarıyer Belediyesi’ne sunulması kararlaştırıldı.

sptopplanti_733771583.jpg

Proje Sarıyer Belediyesi’ne sunulacak
Sarıyer sahilindeki eski Urcan Gazinosu’nun bulunduğu bina üzerinde proje hazırlayan Sarı Platform, böylece balıkçılar çarşısı için yeni bir alternatif oluşturdu. Ünlü taverna sanatçısı Nejat Alp’in de katıldığı son toplantıda proje üzerinde enine boyuna tüm detaylarıyla tartışıldı. Sarı Platform yetkililerinden alınan bilgiye göre bina sahipleriyle yerin kiralama şeklinde konuşulduğu ve ona göre proje oluşturulduğu belirtildi. Sarı Platform Başkanı Mustafa Bakır konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Platformdan bazı arkadaşlarımız aylardır bu proje üzerinde çalışıyorlar. Bina sahibiyle de konuşularak Sarıyer’imizin önemli eksiklerinden biri olan balıkçılar çarşısı için önemli bir proje hazırladık. Bu projemizi balıkçılarımızla da değerlendirme fırsatı bulduk, onlarda projeyi çok beğendiler. Bu projemizi yakında Sarıyer Belediyesi’ne sunacağız” dedi.

spnejatalp_159585913.jpg

Sarı Platform dernekleşti
Dernekleşme süreciyle ilgili de bilgi veren Bakır, “Dernekleşme sürecimizi tamamladık. Sarıyer için bir araya gelen gönüllüler artık ‘Sarı Platform Derneği’ çatısı altında fikir üretecekler. Projelerimizi yakında tek tek ilgili makamlara sunarak Sarıyer için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Her geçen gün üye sayımız artıyor. Sarıyer’e gönül veren Sarıyer sevdalısı herkesi fikirleriyle birlikte aramıza bekliyoruz” diye konuştu.

Bu haber toplam 4389 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT