Canlı yayında projelerini anlattı

Canlı yayında projelerini anlattı
AK Parti'den aday adayı olan Dr.Erdoğan Tozan, Marmara FM'in canlı yayın konuğu oldu.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Makina Yüksek Mühendisi Erdoğan Tozan, Marmara FM’in canlı yayın konuğu oldu. Tozan,  yaklaşık 2 saat süren canlı söyleşide, Sarıyer ile ilgili projelerini anlattı.

Sarıyer’in sorunlarını ve eksiklerini anlatan Tozan, bu yöndeki projelerini canlı yayında Sarıyerlilerle paylaştı. Sarıyer’de;  Belediye Hizmet Binası, Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü ve diğer birimleri barındıran bir Hükümet Konağı, Sarıyer’in ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir evlendirme dairesi, Sarıyer Merkezin trafik problemini çözmek için katlı otopark ve alternatif yolların oluşturulması, Her mahallemize sağlık ocağı, Sarıyer’in ihtiyacını karşılayabilecek Büyük bir Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi önemli eksiklerine değinen Tozan, bu eksikler ile ilgili projelerini anlattı.

Sarıyer Kültür ve Sanat Merkezi haline gelecek
Sarıyer’in hak ettiği yere gelmesi gerektiğine değinen Tozan, “Sarıyer’in Kültür ve Sanat Merkezi haline getirilmeli ve Sarıyer’den dünya çapında sanatçı, bilim insanı ve sporcu çıkmalıdır. Bunun olabilmesi ancak gerekli ortamları hazırlayarak, gelecek vadeden gençlerimize ilkokuldan üniversiteye kadar destek vererek mümkün olur. Bu süreç projelerimiz arasındadır” dedi.

Toplumdan kopmayan huzurevleri
Sarıyer’de balıkçılığın önemli bir seviyeye getirilmesi gerektiğine değinen Tozan,  “Yaşlılarımıza özel ilgi ve saygının gösterilmesi, özellikle kimsesiz bakıma muhtaç yaşlılarımız için, mahalle merkezinde camiye, kıraathaneye yakın noktalarda daireler kiralanarak, 3-4 yaşlımızın barınacağı, haftanın 3 günü bir hizmetlinin gelip temizlik, çamaşır ve yemek ihtiyaçlarını karşıladığı, mahalle gönüllülerinin devamlı ziyaret ettiği toplumdan kopmayan huzurevleri gerekiyor” dedi.

Halkın içinde, halkla beraber

 ‘Halkın içinde, halkla beraber’ bir yönetim sergileyeceklerini söyleyen Tozan, belediyecilik anlayışıyla ilgili olarak, “Halkın içinde, halkla beraber; sivil toplum kuruluşlarının ve halkın söz sahibi olduğu çatışmacı değil, uzlaşmacı anlayış; gençlere özel önem verildiği, yaşlılarımıza ilgi ve saygının sunulduğu, kadınların sosyal hayata daha fazla katılımının sağlandığı, ayrımcılık yapılmadan tüm Sarıyerlimizin hizmetinde bulunulduğu bir belediyecilik anlayışına sahibiz” dedi.

Bu haber toplam 12633 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT