Canarıkan'dan Şükrü Genç'e Ayazağa sorusu

Canarıkan'dan Şükrü Genç'e Ayazağa sorusu
AK Parti Sarıyer ve İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan, Ayazağa'daki arazilerin Şişli Meslek Yüksekokulu'na devredilmesini belediye meclisinin gündemine taşıdı.

 

AK Parti Sarıyer ve İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Ayazağa’daki 40 bin metrekarelik arsayı kendisinin Mütevelli Heyet Başkanı olduğu İstanbul Şişli Meslek Okulu’na bedelsiz olarak devretmesini belediye meclisinin gündemine taşıdı. Ayazağa’nın hakkının gasp edildiğini belirten Canarıkan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu konuya duyarsız kaldığını söyledi. Canarıkan verdiği soru önergesiyle bu konuyla ilgili Sarıyer Belediyesi’nin herhangi bir çalışma yapıp yapmayacağını sordu.

halil_canarikan_sariyer_1.jpg
 
Ayazağa’nın hakkı gasp ediliyor
Konuşmasında Ayazağa halkının hakkını kimseye yedirtmeyeceklerini vurgulayan AK Partili Canarıkan, “Geçmişten günümüze Ayazağa ve Maslak’ın Sarıyer’e bağlanması ilçeyi yönetenlerin en büyük hayalleri arasında yer alıyordu. Bu hayal gerçekleşti ve Sarıyer hem ekonomik hem de yüzölçümü olarak daha da büyüdü. Yaptığımız araştırmalara baktığımızda Sarıyer halkı kadar en az Ayazağa ve Maslak’ta yaşayan vatandaşlarımız da alınan karardan memnundur. Yıllardır mahallelerine Şişli Belediyesi tarafından doğru dürüst hizmet alamayan ve sorunları çözülemeyen vatandaşlarımıza yeni bir umut ışığı doğmuştur. Bu üç mahallede yaşayan halkımız bu mutluluğu yaşarken birileri onların hakkını gasp etmeye çalışıyor” dedi.
 
Sarıgül yangından mal kaçırır gibi davrandı
Maslak, Ayazağa ve Huzur mahallelerini Sarıyer’e bağlayan önergenin TBMM’nin içişleri komisyonundan geçmesinin hemen ardından olay daha resmiyete kavuşmadan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yangından mal kaçırırcasına bir karar aldığını belirten Canarıkan, “Sayın Sarıgül, Ayazağa’daki değerli arazileri kendisinin Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu'na bedelsiz olarak devretti. Böylece zaten sıkışık bir yapılaşmanın olduğu mahallede okul, spor alanı ve dini tesis alanı gibi sosyal yapıları yapacak doğru düzgün bir yer kalmamıştır. Şişli Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplanarak almış olduğu bu kararla vatandaşlarımızın hakkı gasp edilmiştir. Ayazağa mahallemizde yaşayan halkımız bu kararın iptal olması için doğal tepkilerini ortaya koymaktadırlar. Biz de AK Parti gurubu olarak bu mahallelerimizde yaşayan halkımızın yanında olduğumuzu buradan belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

halil_canarikan_sariyer_2.jpg
 
Sarıyer Belediyesi neden duyarsız
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Ayazağa halkının bu sorununa duyarsız kaldığını belirten Canarıkan, “Unutmayalım ki; Maslak, Ayazağa ve Huzur mahalleleri de artık bu güzel ilçenin güzel birer mahallesidir. Onların hakkını savunmak Sarıyer Belediye Meclisi’nin bir görevidir. O yüzden AK Parti grubu olarak birilerinin burada keyfi bir şekilde Ayazağa halkının hakkını gasp etmesine izin vermeyeceğiz. Sarıyer Belediyesi’nin de bu konuda net bir tavır ortaya koymasını bekliyoruz” dedi.
 
Belediyenin bir çalışması var mı?
Canarıkan önergesinde Şükrü Genç’e şu soruları sordu:
Bir taraftan Ayazağa halkının hakkı gasp edilmeye çalışılırken, Sarıyer Belediyesi’nin tüm bu haksızlıklara karşı herhangi bir çalışması var mıdır? 

Şişli Belediyesi tarafından gasp edilen 40 bin metrekarelik 4 adet parselin ve kültür merkezinin Sarıyer Belediyesi adına tapu tescil işleminin yapılması için tapu tescil davası açmayı düşünüyorlar mı?
 
 

Bu haber toplam 4881 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT