Büyükdere Karakolunu istiyor

Büyükdere Karakolunu istiyor
Büyükdereliler yaklaşık 6 yıl önce kapatılan karakollarını geri istiyor.

Son dönemlerde asayiş olaylarındaki artış yüzünden Büyükdereliler yaklaşık 6 yıl önce kapatılan karakollarını geri istiyor.

Yaklaşık 6 yıl önce İçişleri Bakanlığı’nın Semt Karakollarını kapatarak küçülmeye gitmesiyle Büyükdere karakolu da kapatılmıştı. Ancak son dönemde, gasp ve hırsızlık başta olmak üzere asayiş olaylarındaki artış nedeniyle Büyükdere halkı kapatılan karakollarının yeniden açılmasını bekliyor.

Daha önce mahalle sakinleri tarafından 4 bin’e yakın imza toplanarak dilekçeyle beraber ilgili yerlere verildi. Ardından 2008 yılında ise yeniden açılacak olan semt karakolları içerisinde Büyükdere Karakolu’nun da olduğu açıklandı. Ancak açılıp açılmayacağı konusunda kafasında soru işaretleri buluna vatandaş durumdan tedirgin görünüyor.

Suç oranı arttı
Karakolun kapatılmasıyla beraber güvenlik sorunu yaşadıklarını belirten semt sakinleri, “Büyükdere güvenli bir yer olmaktan çıktı. Hırsızlar cirit atar vaziyette dükkânlar soyuluyor. Karakol olduğu dönem çok rahattık. Ev ve işyerlerimizde güvenle oturuyorduk. Fakat şimdi Büyükdere’de tedirginlik hakim.  Bina devletin olduğu halde boş bir şekilde durmakta karakolumuzu geri istiyoruz” diyor.

Haber: Serpil Küçük / SARIYER MANŞET

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT