Bu kare yeniden gerçekleşir mi?

Bu kare yeniden gerçekleşir mi?
Sarıyer Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ömer Canıbeyaz, Sedat Özsoy'un MHP'den aday olmasını değerlendirdi.

 

ÖMER CANIBEYAZ / SARIYER MANŞET

Sarıyer siyasetinde ismi her partiyle özellikle de CHP ile sıkça anılan Sedat Özsoy nihayet bir parti ile anlaştı ve MHP’den aday oldu. CHP ile Özsoy’un ismi aynı cümle içerisinde kullanılmaya başlaması 6 ay öncesine dayanıyor. Kimi Sedat Özsoy’a Baykal söz verdi dedi, kimi Mehmet Sevigen bu işi bağladı dedi, kimi ise O olmazsa CHP kaybeder dedi. Özsoy’un ismi ulusal basında defalarca CHP’nin kesinleşen adayları arasında yer aldı. CHP tabanı ise partisine üye olmamış, ideolojileri uyuşmayan bu adaya sonucunda seçimi kaybetmek bile olsa hep karşı çıktı.  Günler geçti, aylar geçti ve CHP adayını Şükrü Genç olarak açıkladı.  CHP adayını açıkladıktan sonra büyük yara alan Sedat Özsoy ise 1 hafta sonra MHP ile anlaşarak adaylığını ilan etti.

Özsoy-MHP anlaşmasına varıldığı ilk dakikalar, ilçe teşkilatındayım. Partililer Özsoy’u başkan adayı olarak görmekten sevinç içerisinde, İlçe Başkanı Selami Şişman’ın keyfi yerinde… Adeta 29 Mart’a 50 gün kala seçim kazanmış gibi bir keyiflilik hali var herkesin yüzünde. MHP’nin evinde kendisini aday göstermeyen CHP’yi eleştiri yağmuruna tutsa da Özsoy yeni partisine çoktan alışmıştı ve partilileri coşturan o sihirli sözlerin ağzından çıkması için fazla bir zamanın geçmesine gerek yoktu, “29 Mart akşamı MHP bayrağını Sarıyer Belediyesi’ne dikeceğiz!”

Sedat  Özsoy’un Sarıyer siyasetinde dengeleri alt üst ettiğini kabullenmek gerekiyor. Cengiz Alp’li DSP nasıl CHP için bölen olacaksa, Özsoy’lu MHP’de AK Parti için bölen olacak. AK Parti’den aday adayı olan Kızılay Sarıyer Başkanı Osman Güloğlu’nun partisinden ayrılarak Sedat Özsoy’u destekleme kararı alması bunun ilk göstergesi.

CHP ile adının anıldığı süre zarfında ortaya çıkan dedikodular Sedat Özsoy isminin yıpranmasına neden olsa da, Sarıyerliliğini kullanarak imajını kısa zamanda düzeltecektir.Sedat Özsoy’un görevi Yusuf Tülün’e devrettiği 30 Mart 2004’te çekilen bu fotoğraf 30 Mart 2009’da bakalım tekrar çekilebilecek mi? Yoksa Sarıyerliler, daha önce görevlendirdiği bu ismin yerine yepyeni başka bir yüzü mü oturtacak Belediye makamına…

Bu haber toplam 1618 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum