Bowling oynayarak stres attılar

Bowling oynayarak stres attılar
Sarıyer’de yaşayan engelli vatandaşlar hafta sonlarını bowling oynayarak geçirdi.

Sarıyer Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi sorumlusu Mahmut Kement'in organize ettiği etkinlikte, ilçede yaşayan engelli vatandaşlar Cevahir Alışveriş Merkezi'nde bulunan Atlantis Eğlence Merkezi'nde bowling oynayarak güzel bir hafta sonu geçirdiler.

Sarıyer Belediyesi'nin tedarik ettiği otobüs ve servis araçlarıyla Reşitpaşa Kültür ve Sosyal Hizmetler Merkezi'nden hareketle başladı. Tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımızın yolculuklarının rahatlığı açısından evlerinden özel servis araçlarıyla alınması, organizasyonun ne denli titizlikle yapıldığının ilk işareti niteliğindeydi.

Birçoğunun ilk defa bowling topuyla tanıştığı etkinlikte özellikle engelli çocuklar mutlulukları ve heyecanları yüzlerinden okudu. Kısa zamanda oyunun inceliğini kavrayan engelli vatandaşlar arasında gerçekleştirilen turnuvanın ardından 1'inci 2'nci ve 3'üncü olan yarışmacılara madalya verildi.

Mahmut Kement, çok başarılı geçen organizasyon sonunda yaptığı konuşmada, engellilerin topluma entegreleri için yapılan etkinliklerin önemine vurgu yaparak özellikle engelli çocuk ve gençlerimizin evlerine kapanmak yerine ata binmek, yüzmek gibi çeşitli oyunlar ve aktivitelerle daha mutlu ve sağlıklı bireyler haline geldiklerinin altını çizdi. Kement ayrıca, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e, kendilerine verdiği sınırsız destek için teşekkür etti.

Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT