BKÇL mezunları buluşuyor

BKÇL mezunları buluşuyor
Behçet Kemal Çağlar Lisesi Mezunlar Derneği'nin düzenlediği pilav günlerinden dördüncüsü Pazar günü gerçekleştirilecek.

Behçet Kemal Çağlar Lisesi Mezunlar Derneği tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen pilav günlerinden dördüncüsü, 7 Haziran Pazar günü saat 16.00 dan itibaren lisenin bahçesinde yapılacak. Profesyonel yaklaşımla gerçekleşecek olan pilav gününe geniş bir katılım bekleniyor. Davet için “Yolu bu çınar ağaçlarının gölgesinden geçen herkesi bekliyoruz” sloganını kullanan derneğin başkanlığını kurulduğu günden bu yana Sinan Hancı yapmakta. Dernekte; Osman Pirgaip Başkan Vekili, Gürkan Kalafat Başkan Yardımcısı, Bahar Külünk Esas Genel Sekreterliği üstlenirken 7 de yönetim kurulu üyesi yer alıyor.

1973 yılından bugüne yaklaşık 10 bin mezun veren, yüzlerce öğretmenin çalıştığı ve binin üzerinde öğrencisi olan Behçet Kemal Çağlar Lisesi, ilk mezunlarını 1972 'de 36 ortaokul, 1973'te de 73 lise öğrencisiyle vermişti.

Başkan Sinan Hancı, "Üyelerimiz arasında tanışma, yakınlaşma ve dayanışma sağlayarak sosyal ilişkileri güçlendirme, lisemizde okuyan ve lisemizden mezun olup yüksek öğretim yapmakta olan başarılı ve desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere maddi ve manevi yardım yapmak olan derneğimiz adına yolu okulumuzdan geçen bütün öğretmenlerimizi ve mezunlarımızı eğlenmeye ve anılarımızı tazelemeye davet ediyorum" dedi.

Bu haber toplam 5534 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT