Bisiklet severlere İBB'den MÜJDE!

Bisiklet severlere İBB'den MÜJDE!
İstanbulluların beğenisini kazanan Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemini Kadıköy-Kartal sahilinde başlatan İSPARK, şimdi de Florya-Yeşilköy arasındaki güzergâhta uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki Florya-Yeşilköy güzergahında hayatta geçirilecek projede 5 istasyon bulunacak. 100 bisikletle hizmet verilecek uygulama kapsamında hasar gören bisikletlerin tamir edilebildiği bakım onarım kademesi ile daha kaliteli ve etkin hizmet verebilmek için müşteri hizmetleri noktası da bulunacak. Elektrik ve internet alt yapı çalışmaları başlatılan projenin ilkbaharda hizmete sunulması planlanıyor. 
 
isparkbisiklet3.jpg
 
Kadıköy-Kartal arasındaki 10 istasyonda 100 bisikletle geçen yıl Mayıs ayında başlatılan uygulama İstanbullular tarafından yoğun ilgi görürken, kiralanan bisiklet sayısı 50 bine ulaştı. 
 
isparkic1-003.jpg

İstanbullular sağlıklı yaşama pedal çevirdi
İSPARK, Kadıköy- Kartal arasında tur ve spor etkinliği olarak kullanılan bisikletlerde yaz döneminde yaşanan yoğunluğa çözüm üretmek amacıyla kredi kartıyla kiralanabilen bisikletlerin abone kartla da kullanılabilmesi için çalışmalarını tamamladı. İstanbullular artık kredi kartı ve abone kartla bisiklet kiralayabiliyor. 
 
Çevre dostu şehir içi ulaşımın alternatif aracı olan bisikletin daha yaygın kullanılabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışmalar yürüttüklerini belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, “ Bisiklet yolları üzerinde kurduğumuz Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi ile bisiklet severlere güzel bir hizmet daha sunmaya hazırlanıyoruz. Kadıköy- Kartal arasında geçen yıl başlattığımız uygulamayı, Florya-Yeşilköy hattında da hayata geçirmek için çalışmalarımızı başlattık. Vatandaşların talepleri doğrultusunda kent genelinde uygun noktalarda bisiklet ünitelerini yaygınlaştıracağız ” dedi.
 
isparkic2-002.jpg

Bu haber toplam 3050 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT