Bir mesaj can kurtardı

Bir mesaj can kurtardı
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e gelen bir mesaj, donmak üzere olan bir vatandaşımızın canını kurtardı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e gelen bir mesaj, İstinye’de sokakta yaşayan ve yağmur altında nerdeyse donmak üzere olan bir vatandaşımızın canını kurtardı.

Aldığımız bilgilere göre; Cuma günü, İstinye’de sokakta yaşayan ve akli dengesi yerinde olmayan Kadir Çevik isimli vatandaş, yağmur ve soğuk hava nedeniyle hayati tehlike yaşadı. Bu vatandaşın zor durumda olduğunu görenlerden biri çareyi Belediye Başkanı Şükrü Genç’e mesaj göndermekle buldu. Kendisine gelen mesaj üzerine Başkan Genç, gerekenin yapılması için, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun’a talimat verdi. Harekete geçen Coşkun, Kadir Çevik isimli vatandaşın bulunduğu yere ambulans gönderdi. İstinye Devlet Hastanesi’nde muayeneleri yapıldıktan sonra Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos’taki Sosyal Tesisleri’ne götürüldü. Üstü başı yıkandıktan sonra, vücudunda çeşitli yaraların görüldüğü Çevik, Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’ne yatırıldı. Çevik pazartesi günü Sarıyer Belediyesi tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine götürülecek.

birmesaj33_692132005.jpg

İşte Sosyal Belediyecilik budur
Hastanede bizzat kendisi ilgilenirken karşılaştığımız ve olayı öğrendiğimiz, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun hasta vatandaşımızın durumu ve yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Her şey bir mesajla başladı diyebiliriz. Belediye Başkanımız kendisine gelen mesaj üzerine beni görevlendirdi. Çok zor durumda bulduğumuz vatandaşımızı önce İstinye Devlet Hastanesine götürdük. Burada gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra sosyal tesislerimize götürerek üstü başı yıkandı. Yeni kıyafetler giydirildi. Ayaklarında bazı yaralar var. Bu nedenle Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’ne yatırdık. Başkanımız Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıları Hastanesi ile görüştü. Pazartesi günü tekrar tedavilerinin devamı için oraya götüreceğiz. Yaptığımız bu bir sosyal belediyeciliğin bir görevidir. Tüm vatandaşlarımız bizim için çok önemlidir. Ayrıca her iki devlet hastanemize ve emek veren personelimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Yardıma muhtaç bu vatandaşın durumu karşısında adeta seferber olan Başkan Genç ve Yardımcısı Hüseyin Coşkun’un çabaları, “İşte Sosyal Belediyecilik budur” dedirtecek cinstendi. Hastanede vatandaşın durumunu gören vatandaşlar da duyarlılıkları için Başkan Genç ve belediye personeline teşekkür ettiler. 

Öte yandan İstanbul Habipler Balkan Köyü’nde ablasının yaşadığı belediye zabıta ekiplerinin kendisini oraya götürdükleri fakat buradakilerin, kendisini tanımadıklarını söyledikleri belirtildi. Sarıyer Manşet’e konuşan Kadir Çevik ise, Samsunlu olduğunu ancak uzun yıllardır İstinye’de yaşadığını söyledi.

Bu haber toplam 5485 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT