Bir haber bu kadar mı saptırılır

Bir haber bu kadar mı saptırılır
“Cemal Beşkardeş danışman mı oldu?” başlıklı haberin tamamen uydurulma olduğu ortaya çıktı.

Sarıyer’de yayın yapan bir sitede “Cemal Beşkardeş danışman mı oldu?” başlıklı haberin tamamen uydurulma olduğu ortaya çıktı.

Sarıyer’de bir sitede Sarıyer Manşet Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi ve Yazarı Cemal Beşkardeş hakkında çıkan haberin tamamen yalan olduğu ortaya çıktı. Haberde adı geçen Osman Akdağ ve yazarımız Cemal Beşkardeş haberi yalanlayarak, hiçbir şekilde böyle bir açıklama yapmadıklarını söylediler.

Osman Akdağ “Böyle bir şey söylemedim”
Haberde adı geçen önceki dönem AK Parti Meclis Üyesi Osman Akdağ, konuyla ilgili olarak Sarıyer Manşet’ yaptığı açıklamada, bu tarz bir konuşmayı yapmadığını ve haberin saptırıldığını söyledi. Akdağ, habere üzüldüğünü de belirterek, “Beni Sarıyer Belediyesi ve Cemal Beşkardeş’e karşı zor durumda bıraktı. Bu gazeteye hiçbir şekilde bu tarz açıklama yapmadım” dedi.

“Tamamen saptırmış”
Akdağ olayı şöyle anlattı: “Ben Yeniköy Spor Kulübü’nde Osman Güloğlu ile otururken, Büyükdere Muhtar adayı olan Ali Yazıcı yanımıza geldi. Yazıcı ile sohbet ederken Sarıyer Manşet Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Cemal Beşkardeş ile tanıştığımı ve Beşkardeş’in eski bir Sarıyerli olduğunu ve kendisinin de onunla tanışmasında fayda gördüğümü söyledim. Bunları konuşurken o haberi yapan gazetenin sahibi de tesisin kapalı bölümünde oturuyormuş. Ali Yazıcı içeri gitti. Daha sonra o gazetenin sahibi yanıma geldi. Ve Cemal Beşkardeş’i sordu. Ben de  “yeni tanıştığımı sen benden daha iyi tanırsın çünkü o da bir gazeteci” dedim. Demek ki bu konuştuklarımı bu kadar saptırmış” dedi.

“Başkan Yardımcılarını sordu”
Akdağ, “O gazeteci esas bana belediye başkan yardımcılarını sordu. Ben de geçmişleri beni ilgilendirmediğini, nerelerde ne görevler yaptıklarına bakmadığımı, bundan sonra Sarıyer’le ilgili neler yapabileceklerinin takipçisi olacağımı söyledim. İnşallah güzel işler yaparlar hepimiz Sarıyerliyiz” dedim.  Birde muhabir falan yok. Bizzat kendisi gelip sordu” dedi.

Beşkardeş “Amaçları Sarıyer Manşet’e zarar vermek”
Sarıyer Manşet Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Cemal Beşkardeş, ise haberi yalanlayarak, “Osman Akdağ’ın da belirttiği gibi aramızda bu tarz bir konuşma yok. Bu tarz haberlerin Sarıyer Manşet Gazetesi’ne zarar vermek amaçlı olduğunu düşünüyorum. Zaten Sarıyer Belediyesi’nin de bir basın danışmanı var.  Murat Ören’i alanında oldukça başarılı buluyorum” dedi.  

Manşet Grubu: KINIYORUZ
Sarıyer Manşet Gazetesi’nin hiçbir zaman dedikoduya dayalı habercilik yapmayacağını belirtir, bu tarz haberlerin etik dışı olduğunu ve şahsi çıkarları doğrultusunda kamuoyunu yanlış bilgilendiren şahısları kınıyoruz.

Bu haber toplam 1964 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT