Binlerce insan su sorunu yaşıyor

Binlerce insan su sorunu yaşıyor
Baltalimanı ve Fatih Sultan Mehmet mahallelerinde oturan binlerce insan yıllardır su sorunu yaşıyor.

Özel proje kapsamı altında olduğu gerekçesiyle İSKİ tarafından hizmet getirilemeyen Baltalimanı ve Fatih Sultan Mehmet mahallelerinde oturan binlerce insan yıllardır su sorunu yaşıyor. Baltalimanı’nda 5, FSM’de ise 7 sokakta yaşayan binlerce vatandaş su sorunuyla karşı karşıya. Yazın gelmesiyle birlikte sorunun daha da artması iki mahallenin muhtarını adeta isyan ettirdi. 

Muhtar Aslan, “Akmayan suya para ödüyoruz”
Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan konuyla ilgili şunları söyledi; ‘Mahalleli kendi imkânlarıyla getirdiği suyu kullanıyordu. Ancak nüfus artınca su da yetersiz gelmeye başladı. Defalarca İSKİ’ye talepte bulunuldu.  İSKİ, ‘Mahallelere özel proje kapsamında olduğu gerekçesiyle hizmet veremiyoruz’ diye cevap verdi. Son olarak da abone olunması durumunda hizmet verilebileceği söylendi. Durum böyle olunca vatandaşlar kendi imkânlarıyla mahallelerine getirdikleri su borularına sayaç taktılar. Bu sefer de su yok. Akşamları çok az geliyor o da hava yapıyor. Hava yapınca su saati çok kullanılmış gibi hızlı dönüyor. Böylece faturalar yüklü geliyor. Vatandaşlarımız da adeta akmayan suya para ödüyor. Biz istiyoruz ki ana şebekeden tüm evlere hat çeksinler. İnsanlar da sıkıntı çekmeden suları kullansınlar, kullandıkları kadar da su faturalarını yatırsınlar” 

Muhtar Karaçam, “Yetkililerden yardım istiyoruz”
FSM Muhtarı Osman Karaçam, “Yıllardır bu vatandaşlar İSKİ’den hizmet bekliyor. Bu sorunun çözülmesi lazım. Her gün borular patlıyor. İSKİ’nin çalışma yapması şart. Yazın gelmesiyle birlikte binlerce insanın sorunu daha da artmış oluyor. Yetkililerden konuya eğilmelerini bekliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1241 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT