Bile bile ölümü bekliyorlar!

Bile bile ölümü bekliyorlar!
Baltalimanı’nda 5 kişilik bir aile çökme tehlikesini bile bile gecekondularında yaşamaya devam ediyorlar.

Baltalimanı’nda 5 kişilik bir aile çökme tehlikesini bile bile bir bölümünün toprağın altında kaldığı gecekondularında yaşamaya devam ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Baltalimanı’nda yağışla beraber kayganlaşan toprak gecekondunun üzerine kaydı. Gecekondunun bir bölümü toprağın altında kaldı.  Bu evde yaşayan 5 kişilik bir aile, 5 dakika gibi kısa bir sürede toprağın altında kalmaktan kurtuldu. Ancak gecekondunun arkasındaki tonlarca toprağın çökme tehlikesi olmasına rağmen gecekondu sahipleri evlerini terk etmiyor.

Belediye tahliye kararı verdi
Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan’dan aldığımız bilgilere göre, halen çökme tehlikesi olduğu için Sarıyer Belediyesi, bu gecekondu için tahliye kararı aldı. Ancak burada oturanlar bu karara uymuyor. Tehlikeyi bile bile burada oturmaya devam ediyorlar. Amaçları ise belediyenin buraya bir an önce istinat duvarı yapması.

Tonlarca toprağı halat tutuyor
Evin üzerinde çökmek üzere duran tonlarca toprağı elektrik direğinin bağlı olduğu halat tutuyor. Mahalle muhtarı Ali Haydar Aslan, “Belediye burayla ilgili çalışma başlattı. Ancak belediye yetkililerinden aldığımız bilgilere göre burada istinat duvarının yapılması için havaların düzelmesi gerekiyormuş.  Baltalimanı’nda tehlike altında bunun gibi birçok yer var. Bu yerlerle ilgili de çalışmalar olacak” diye konuştu.

Bu haber toplam 1201 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT