Beşiktaş Belediyesi'nde önemli atama

Beşiktaş Belediyesi'nde önemli atama
Sosyal Politika Uzmanı Seyfullah Beysülen, Beşiktaş Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, kadrosuna da önemli bir isim ekledi. Türkiye’nin başarılı bürokratlarından Sosyal Politika Uzmanı Seyfullah Beysülen, memur kadrosundan Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Siyasi mücadelesiyle de bilinen Beysülen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2009’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı döneminde de danışmanı olarak seçim koordinasyon merkezinin başında görev almıştı.

SEYFULLAH BEYSÜLEN KİMDİR?

1965 yılında Bingöl ilinin Kiğı ilçesinin bir mezrasında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara Kazan Lisesi’nde tamamladı. Çalışma hayatına lise eğitimi döneminde 16 yaşında fabrika işçisi olarak başladı.

Gazi Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde üniversite eğitimini tamamladı.1989-1990 yıllarında TCDD’de Ticaret Kontrolör Yardımcısı olarak görev yaptı.

1990-1991 yıllarında İsviçre’de dil eğitimi aldı. 1993 yılında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1996 yılında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak atandı.1996-2011 yılları arasında siyasi kimliği nedeniyle defalarca soruşturma geçirdi.

Parti politikaları, sosyal politikalar, örgüt ve örgütlenme gibi konularda gazete ve dergilerde yayımlanmış makaleleri var 2011,2015 yılında, Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP İstanbul 2. Bölge Adayı oldu. Evli ve iki çocuk babası.

Bu haber toplam 10665 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT