Belediyeyi soru yağmuruna tuttu

Belediyeyi soru yağmuruna tuttu
AK Parti Meclis Üyesi Meral Yalçınkaya Sarıyer Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinin maliyetini ve nasıl karşıladığını sordu.

Yalçınkaya; Borçlu belediyenin etkinlik yapması doğru mudur?
AK Parti Meclis Üyesi Meral Yalçınkaya, Sarıyer Belediyesi’nin meclis toplantısında verdiği önergeyle, 140 trilyon borcu olan Sarıyer Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinin maliyetini ve nasıl karşıladığını sordu.

Borçlu belediyenin sanatçılara bütçe ayırması doğru mudur?
Büyük borç yükü altında olan Sarıyer Belediyesi’nin son günlerde düzenlediği etkinliklerin nasıl ve hangi bütçelerle karşılandığının açıklanması ile ilgili meclise önerge veren AK Parti Meclis Üyesi Meral Yalçınkaya, “Sarıyer Belediyesi'nin büyük bir borç yükü altında olduğu yönetiminiz tarafından kamuoyunda dile getirilmektedir. Ekonominin temel kurallarından bir tanesi tasarruftur. O halde soruyoruz; Bu kadar borç içerisinde olan bir kuruluşun her gün ayrı bir Ramazan etkinliği adı altında sanatçılara, organizasyon komitelerine bütçe ayırması doğru mudur?” dedi.Sponsorlar kim?
Önergesinde Sarıyer Belediyesi’ni soru yağmuruna tutan Yalçınkaya, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu etkinliklerin bütçesi nedir? Nasıl karşılanmaktadır. Sponsor marifetiyle ise bu şahıs ve kuruluşlar kimlerdir? Sarıyer Belediyesi ile herhangi bir iş anlaşması var mıdır? Borç yükü olan, kaynaklarını optimumda kullanması gereken bir kuruluş, üstelikte bir sürü alt yapı ve üst yapı ihtiyacı olan çözülmesi gereken problemleri olan bir Sarıyer'in için ulvi de olsa festival öncelikli midir? İlki düzenlenen Barış festivalinin maliyeti ne kadardır? Nasıl karşılanmıştır?”

Yılmaz, “Bu yılki maliye 200 Bin TL”
Yalçınkaya’ya cevap veren CHP Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz, “Geçen sene Sarıyer Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri ile ilgili 2 trilyon 250 milyar civarında kasasından para çıkmıştır. Bununla beraber hayırsever vatandaşların belediyede gözüken bağışları 19 bin TL'dir. Bizim dönemimizde şuanda Ramazan etkinlikleri için belediyenin kasasından çıkan para 200 bin TL civarındadır. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız ile hiçbir şekilde Belediyemiz muhatap olmamıştır, Sarıyerli esnaflarımızla muhatap olmuşlardır” dedi.

Bu haber toplam 1364 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum