Belediye denetim altında

Belediye denetim altında
Şükrü Genç, Büyükşehir’den 5, İçişleri Bakanlığı’ndan ise 1 ekibin Sarıyer’de sürekli dolaştığını söyledi.

Mecliste konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Büyükşehir’den 5, İçişleri Bakanlığı’ndan ise 1 ekibin Sarıyer’de sürekli dolaştığını söyledi.

Sarıyer Belediye Meclisi toplantısında AK Parti Meclis Üyesi Cemil Özbalta Cumhuriyet Mahallesi’nde Hayri Bayram adında bir vatandaş 3 katlı bir bina yaptığını bunun ne şekilde ve hangi şartlarda yapıldığı ile ilgili bilgi verilmesi için meclise önerge verdi. Önergenin okunmasından sonra konuyla ilgili konuşan Başkan Genç, “CHP geldiği günden beri kaçak inşaatların hepsi durdurulmuştur. Bu konuda herhangi bir ayrı gayrı söz konusu değildir. Samimiyetinizi iktidar olduğunuz dönemde de görmek isterdik. Sizin döneminizde çatı yasakken ruhsat adı altında birçok binanın yapıldığı ortadadır” dedi.

'Amaçları başkanı görevden almak’
Genç sözlerini şöyle sürdürdü, “Geçmiş dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir ekip Sarıyer’de yokken şu anda 5 ekip Sarıyer’de görev yapmaktadır. İçişleri Bakanlığı’nın kurmuş olduğu bir ekipte aynı şekilde dolaşmaktadır. Bu, ‘CHP burada iktidara gelmiştir. Kaçak binalara göz yumacaktır. Biz de gerekli önlemleri alıp başkanı görevden alacağız’ amacını taşımaktadır. Gelin bu tip şeylere takılmayalım. Eğer samimiyseniz hemen yarın oturalım çatı ve cephelerle ilgili neler yapabiliriz beraber konuşalım” dedi.

Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT