Belediye alarma geçti

Belediye alarma geçti
Sarıyer Belediyesi'nde, önceki günden itibaren etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle alarm durumuna geçildi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Belediyemiz etkili yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuz durumlara müdahale etmek için görev başındadır. Yağışlar birkaç gün daha devam edecek. Vatandaşlarımız en ufak sorunda belediyemizi haberdar etsin” dedi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,  Fen İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün koordineli olarak, personel ve araçlarla müdahaleye hazır şekilde 24 saat hazır beklediğini kaydetti.

Genç, Sarıyer Belediyesi’nin şiddetli yağış koşullarına hazırlık amacıyla bir ay öncesinden hazırlıklara başladığını ve ilçedeki bütün mazgalların temizlendiğini kaydetti.

GENÇ: ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK
Şükrü Genç, Sarıyer’in ve Sarıyer Belediyesi’nin doğal afetlere karşı daha hazırlıklı olması için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, şunları söyledi:
“Meteoroloji tahminlerini açıklar, yerel yönetimler buna karşı önlemler alır. Biz de öyle yaptık. Eğer önceden afete karşı hazırlık programınız varsa onu uygularsanız. Biz deprem, sel gibi afet durumlarına karşı esaslı ve kökten bir afet programı için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Ama bizim hazır olmamız yetmiyor. Diğer kurum ve kuruluşların da üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekiyor.”

Yağışlar nedeniyle şu ana kadar çok büyük sorun yaşanmadığını, bunda alınan önlemlerin etkili olduğunu belirten Başkan Şükrü Genç, yağışların hafta sonuna kadar süreceğini hatırlatarak, vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

Şiddetli yağışa karşı alınan önlemler hakkında bilgi veren Sarıyer Belediyesi  Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise,  yağışların en çok Bahçeköy Orman Yolu, Çayırbaşı ve Büyükdere semtlerinde etkili olduğu ve Sarıyer ilçe sınırları içerisinde su baskınına maruz kalan evlere gereken yardımın yapıldığını belirtti. Yetkililer, önlemler kapsamında,  ilçe sınırları içerisindeki tüm mazgal, ızgara ve kanalların İSKİ ile ortak bir çalışma dahilinde temizlendiğini de hatırlattı.

Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT