BDP'lilerden protesto

BDP'lilerden protesto
BDP’liler Ahmet Türk’e Samsun'da gerçekleştirilen yumruklu saldırıyı protesto etti.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Sarıyer İlçe Örgütü, Ahmet Türk'e Samsun'da gerçekleştirilen yumruklu saldırıyı protesto etti. BDP'liler, saldırının Ahmet Türk'ün şahsında demokrasi ve barışı savunan herkese yapıldığını savundu.

Kapatılan Demokratik Toplum Partisi'nin siyasi yasaklı eski Genel Başkanı Ahmet Türk'ün Bulanık'taki olaylarla ilgili davayı takip etmek için gittiği Samsun'da uğradığı yumruklu saldırı, BDP teşkilatları tarafından protesto edidi. BDP Sarıyer İlçe Teşkilatı üyeleri, parti binası önünden Büyükdere Parkı'na kadar protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Park içinde toplanan yaklaşık 40 kişilik BDP'li grup, Kürtçe sloganlar attı. Taşıdıkları pankartlarla saldırıyı protesto eden grup adına basın açıklaması BDP Sarıyer İlçe Yönetimi Üyesi Cuma Çınar tarafından okundu. Çınar açıklamasında, "12 Nisan 2010 tarihinde bir davayı izlemek için Samsun'da bulunan Barış ve Demokrasi savunucusu Sayın Ahmet Türk saldırıya uğramıştır. Sayın Ahmet Türk'e yapılan bu saldırı onun şahsında bütün Kürtlere ve barışı, demokrasi savunan herkese yapılmıştır." dedi.

Ahmet Türk'ün Samsun'a gitmeden önce başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere tüm yetkili birimlere haber verildiğini ifade eden Çınar, "Buna rağmen gerekli önlem alınmaması olayın bireysel değil organize olduğu anlamına gelmektedir. Bu saldırı şiddetle kınıyoruz. Vali ve Emniyet Müdür istifa etmeli. Sorumlular açığa çıkarılmalıdır." şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından tekrar BDP Sarıyer İlçe Binası'na toplu halde yürüyen gruba çok sayıda polis herhangi bir provokatif saldırıyı önlemek amacıyla eşlik etti. Ardından göstericiler olaysız bir şekilde dağıldı. (CİHAN)

Bu haber toplam 1446 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT