Baz istasyonu meyveleri çürüttü

Baz istasyonu meyveleri çürüttü
Derbent'te bir bina üzerine konulan 5 adet baz istasyonundan yayılan radyasyondan meyve ağaçları da nasibini aldı.

Sarıyer Derbent Mahallesi’nde binanın üzerine konulan 5 adet baz istasyonu mahalle sakinlerini sağlığını tehdit ederken, yakınında bulunan meyve ağaçları da yayılan radyasyondan nasibini aldı.

Yaklaşık 10 yıl önce konulan baz istasyonu mahallelinin sağlığını tehdit ediyor. Birçok vatandaşta kanser belirtileri olduğu söyleyen mahalle sakinleri, “Doktorların bu hastalıkların radyasyondan kaynaklandığını söylüyor. Buradaki baz istasyonlarının bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Birileri para kazanacak diye burada bizim sağlığımızla oynanıyor. Birçoğumuzda hastalıklar başladı” diye konuştular.

Derbent’in eski muhtarı Osman Top’un bahçesindeki meyve ağalarının durumu ise baz istasyonlarının zararlarını bir kez daha ortaya koyuyor. Ağaçlarda açık halde bulunan meyveler tamamen çürürken balkonun altında kalan radyasyon görmeyen meyveler ise gayet sağlıklı duruyor. Doktorların kendisini bahçedeki meyveleri tüketmemesi için uyardığını söyleyen Osman Top, “Bu istasyonların zararları mahkemelerce kanıtlanmış. Meyvelerin durumunu görüyorsunuz. Üstelik hepimizde hastalıklar başladı. Gerekli yerlere dilekçe verdik. Neden bunları kaldırmıyorlar anlamıyoruz” dedi.

Bu haber toplam 9961 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT