Başkan Genç, Topbaş’la görüştü

Başkan Genç, Topbaş’la görüştü
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyerlilerin merak ettiği görüşmeyi Sarıyer Manşet’e değerlendirdi.

Ve beklenen görüşme gerçekleşti. 29 Mart yerel seçimlerinden sonra ilk kez Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüştü. Topbaş’ın makamında gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren toplantıda neler yaşandı? Sarıyer’in hangi sorunları konuşuldu? Sarıyerlileri çok yakından ilgilendiren bu toplantının ayrıntılarını Başkan Genç Sarıyer Manşet’e anlattı.

Toplantının detaylarını Sarıyer Manşet’e anlatan Başkan Genç, görüşmenin çok verimli geçtiğini belirterek, “Sayın Kadir Topbaş’la çok samimi bir görüşme yaptık. Sarıyer’in önemli sorunları için Büyükşehir Belediyesi ile Sarıyer Belediyesi’nin birlikte çalışması için önemli konular konuştuk. Genel anlamda bir sıkıntı gözükmüyor ancak her şeyi zaman gösterecek” dedi.

Dolu dolu geçen 1 saatlik görüşmede, Topbaş’a, Sarıyer’in, İstanbul’un en önemli bölgelerinden biri olduğunu ve birlikte çalışmak zorunda olduklarını söylediğini belirten Başkan Genç, Topbaş’ın da hiçbir partiye ayırım yapamayacaklarını, hizmetin devam etmesi gerektiğini ve gerekli koordinasyonu sağlayacaklarını belirttiğini söyledi. 

Topbaş, balıkçılar çarşısına sıcak baktı
Topbaş’ın, özellikle Sarıyer’in en önemli eksiklerinden biri olan balıkçılar çarşısı ile ilgili projeye olumlu baktığını belirten Başkan Genç, “Balıkçılar çarşısıyla ilgili dükkân sayısına kadar konuştuk. Ufak tefek değişikliklerle bu balıkçılar çarşısının yapılabileceğini söyledi. Yerin Büyükşehir’e ait olduğunu söyledik. Sayın Topbaş da çarşının yapılmasına sıcak baktı” dedi. 

Dönüşümle ilgili düşünceleri sevindirici
Görüşmede mülkiyet sorununa da değindiklerini belirten Başkan Genç, Sarıyer’in mülkiyet sorununu büyükşehirle ortak çözebileceklerini, bu sorunu çözerken de Sarıyerlilerin Sarıyer’de kalması gerektiğini söylediğini, bunun üzerine Topbaş’ın da, “Bu sorunu çözerken oradaki insanları başka yerlere göndermek doğru olmaz” dediğini söyledi. Başkan Genç, “Baştan beri Sarıyer’den göç olmayacak dedim. Sayın Topbaş’ında dönüşüm ile ilgili benimle aynı düşüncede olması beni sevindirdi” dedi.

İmar planları konuşuldu
Sarıyer’in imar planlarındaki yanlışlıkları da konuştuklarını söyleyen Başkan Genç, “Sarıyer ile ilgili planlar yapılırken Sarıyer’in nüfusu 130 bin sayılarak yapıldığını, ancak o dönemde de Sarıyer’de 300 binden fazla kişi yaşadığını, dolayısıyla burada 130 binden sonrasının yok sayılması söz konusu olduğunu” söylediğini, bunun üzerine Topbaş’ın da, bu gibi yanlışlıkların İstanbul’un birçok bölgesinde mevcut olduğuna değindiğini belirtti.

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT