Bahçeköy'de mühürlenen 11 katlı boş bina çöktü

Bahçeköy'de mühürlenen 11 katlı boş bina çöktü
Riskli olduğu gerekçesiyle mühürlenen ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in talimatıyla hızla boşaltılan bina çöktü.

Alınan bilgiye göre, Bahçeköy Yeni Mahallesi Şehit Yakup Kulaksız Sokak’ta yaklaşık 2 sene önce mühürlenerek boşaltılan 11 katlı bina çöktü.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık, polis, belediye ve AFAD ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ekiplerinin kontrol ettiği binanın enkazında ilk belirlemelere göre kimsenin olmadığı kanaatine varıldı.

Bina yakınlarında park halindeki 3 otomobilin hasar gördüğü olayda, çevredeki başka binalarda da hasar olup olmadığının tespiti için çalışmalar sürüyor.

MÜHÜRLENEN BİNA GENÇ'İN TALİMATIYLA HIZLA BOŞALTILMIŞTI 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. İki yıl önce İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte binayı inceleyen ve maliklerin sorunlarını dinleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in talimatıyla bina hızla boşaltılmıştı.

Şükrü Genç, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2019 yılının ağustos ayında binada çökme tehlikesinin olduğunun tespit edildiğini, gerekli önlemlerinin alındığını ve her türlü sürecin başlatıldığını söyledi.

Riskli bina tespitinin yapılmasının ardından mahkemeye verenlerin olduğunu ve daha sonra binanın boşaltıldığını anlatan Genç, ağustos ayının sonuna kadar da bütün eşyaların evlerden alındığını ve resmi işlemlerin başlatıldığını belirtti.

Riskli bina konusunda hala itirazların olduğunu ifade eden Genç, binayı mühürlediklerini ve şu ana kadar bir kişi bile içine sokmadıklarını, mahkeme süreci de devam ettiği için binanın yıkılamadığını kaydetti.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde yıkılan binada inceleme çalışması başlattı. İnceleme sırasında bina ve çevresinde, polis ve zabıta ekiplerince geniş güvenlik önlemi alındı.

Bu haber toplam 6938 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT