Bağlar'da büyük sevinç!

Bağlar'da büyük sevinç!
Milli Savunma Bakanlığı tahsisi kaldırdı yıkım korkusu bitti.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın takibiyle Milli Savunma Bakanlığı’nın, Yeniköy Bağlar Mevkii’nde bulunan 44 parsel üzerindeki tahsisini kaldırmasının ardından mahallede büyük sevinç yaşandı. Yıkım korkusundan kurtulan yüzlerce kişiye müjdeyi AK Parti Milletvekili Ali Turan verdi. Mahallede bayram havası yaşandı. Sevincini Ali Turan’la paylaşan bir kadının, “Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Bize büyük bir sevinç yaşattınız. Bu gün çocuklarımızla birlikte rahat bir şekilde uyuyacağız” sözlerine Turan, “Yıkım var deyip kara propaganda yapanlara kesinlikle prim vermeyin. Tahsisi kaldırdık mahallenizi yıkımdan kurtardık. Biz sizin rahat uyumanız için uğraşıyoruz. Sizin derdiniz bizim derdimizdir” dedi. Öte yandan mahalleli Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, milletvekili Ali Turan ve İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir için teşekkür pankartları astı.


fotogaleri.jpg
 
Mahalle rahat bir nefes aldı
Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan ancak Milli Savunma Bakanlığı’na tahsisli olan Yeniköy Bağlar Mevkii’nde bulunan 44 parselde bulunan yaklaşık 9 dönümlük arazi üzerinde oturan 58 aileye sürekli yıkım tebligaları gönderiliyordu. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın çalışmalarıyla tahsis kaldırıldı ve yıkım korkusu bitti. Bu kararla 58 aile rahat bir nefes alırken, buradaki mülkiyet çözümü için de önemli bir adım atıldı.

AK Partiden Bağlara müjde galerisi resim 3

Özdemir, “Çözüm için çok önemli bir basamak”
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği organizasyonla vatandaşlar bilgilendirildi. İlk olarak kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “AK Parti’nin %50 oy almasının başarısının sırrı halkımızın mutluluğudur. Vatandaşımızın sorunlarını çözdüğümüzde biz mutlu oluyoruz. Burada Milli Savunma’ya ait arazi ile ilgili sıkıntı çok uzun süredir yaşanıyordu. Bu problem değişik defalar bize de intikal etti. Artık tahsis kaldırılarak bu arazi Milli Savunma’nın değil Hazine’nin arazisi oldu. Bu, çözüm için çok önemli bir basamak. Bundan sonraki adımda inşallah buraların sahipleri olacaksınız. Yıkımla ilgili bir problem olmayacak, tahliye veya mahkemeler ile ilgili tüm sorunlarınızı ortadan kaldırmış olduk. 10 yıllık iktidarımızla biz Cumhuriyet tarihinde ilkleri Sarıyer’de yaşattık. 10 yıl içerisinde biz mülkiyet adımlarında somut adımlar attık. Hep birlikte olursak biz sizin önünüze düşmeye hazırız” dedi.

AK Partiden Bağlara müjde galerisi resim 4
 
Ali Turan “Sivas için ne kadar uğraşıyorsam Sarıyer içinde o kadar uğraşıyorum”
Daha sonra sözü, Sarıyer Belediye Meclis Üyesiyken memleketi olan Sivas’tan milletvekili seçilen ancak Sarıyer’e hizmet vermeye devam eden Ali Turan aldı. Sivas ile ne kadar uğraşıyorsa, Sarıyer için de bir o kadar uğraştığını vurgulayan Turan, “Sarıyer’i karış karış bilen bir kardeşinizim. Ben Sarıyerlilerin derdini iyi bilen birisi olarak sizlerin problemi benim problemim. Bu mahallede problem varken ne ilçe başkanımız, ne milletvekillerimiz, ne bakanlarımız ne de Başbakanımız yatağında rahat uyuyamaz. İlçe teşkilatımız bu sorun ile ilgili Ankara’yı su yolu yaptılar. Meclis üyemiz İsmail Bülbül Bey son olarak iki mahalle sakinimizle beraber Ankara’ya geldiler. Milli Savunma Bakanımızla birlikte görüştük. Ve bu sonuca ulaştık” diye konuştu. 

Artık yerinizi almanız daha kolay olacak 
Alınan kararla ilgili bilgi veren Turan, “Sizlere tebligatlar geldi burayı boşaltın diye. Ama iyi ki bizim iktidarımız döneminde yaşandı bu. Başka iktidarların döneminde olsaydı şimdi bu evler orada yaşayan insanların üzerine yıkılırdı. Hiç olmayacak bir işi başardık. Sayın Bakanımız bir karar aldı, burada Milli Savunma Bakanlığı’na ait bu araziyi Hazine’ye devretti. Burada çok önemli bir adım atıldı. Yıkımlar, boşaltmalar durduruldu. Artık hazineden yerinizi almak daha kolay olacak. Bu kararın mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

AK Partiden Bağlara müjde galerisi resim 18

“Artık rahat uyuyacağız”
Ali Turan daha sonra Hüseyin Özdemir ile birlikte mahallede toplanan kadınlara müjdeyi verdi. Sevinçlerini paylaşan bayanlar AK Partililere teşekkür etti. Duygularını ifade etmeye çalışan yaşlı bir kadın, “Evlerimiz yıkılacak korkusu içindeydik. Rahat uyuyamıyorduk. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Bize büyük bir sevinç yaşattınız. Bu gün çocuklarımızla birlikte rahat bir şekilde uyuyacağız ”dedi. Ali Turan ise, “Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Yıkım var deyip kara propaganda yapanlara kesinlikle prim vermeyin ve inanmayın. Tahsisi kaldırdık mahallenizi yıkımdan kurtardık. Sarıyer’de halkımız nasıl yaşamayı uygun görüyorsa biz onu yapacağız” dedi.

AK Partiden Bağlara müjde galerisi resim 12
 
Halkı bilgilendirme toplantısına, meclis üyelerinin yanı sıra, adı AK Parti’den belediye başkan adaylığı için geçen Eski Sarıyer Belediye Başkanı Sedat Özsoy ve eski İlçe Başkanı Nurettin Çelik’in de katılmaları dikkatlerden kaçmadı.

BAĞLAR'DA BÜYÜK ÇÖZÜM

Bu haber toplam 6048 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
3 Yorum