Ayazağa'da yüzlerce kişi Sarıgül'ü protesto etti!

Ayazağa'da yüzlerce kişi Sarıgül'ü protesto etti!
Ayazağa’da toplanan yüzlerce kişi CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü protesto etti.

Yüzlerce kişi Ayazağa, Maslak ve Huzur mahallelerinin Sarıyer’e bağlanmasının hemen ardından Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün belediye meclisini olağanüstü toplayarak, Ayazağa'daki belediye arazilerini ve kültür merkezini kendisinin Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Şişli Meslek Yüksek Okulu'na bedelsiz olarak devretmesini protesto etti. Yüzlerce kişi hep bir ağızdan Sarıgül’e “Ayazağa’nın hakkını çalma” diye bağırdı.

fotogaleri.jpg

Nişantaşı'na suni kar, Ayazağa'da çamur!

Nişantaşı'na suni kar, Ayazağa'da çamur”, “Ayazağa, Ayazağa olalı böyle zulüm görmedi”, “Trafiği nasıl çözersin Sarıgül? Sevgiyle”, “Adamsın ama Nişantaşı'na kar yağdırtan kardan adam”, “Özel vakfına kamusal arsa. Söyle Sarıgül bu nasıl pasta?”,  “Halkın vergisi, halkın binası. Özel okul neyin nesi?” “Nişantaşı bal dök yala, Ayazağa avucunu yala”. “Korku imparatorluğuna son, Ayazağa yedirmez arsalarını” yazılı dövizlerle Kültür Merkezi’ne kadar yürüyen kalabalık “Çalma” diye slogan attı.
 
Ayazağada Sarıgüle tepki yürüyüşü galerisi resim 12

Sarıgül sorunları bıraktı, arsaları alıp gitti

Ayazağa meydanında toplanan birçok sivil toplum kuruluşu ve yüzlerce kişi yaptıkları basın açıklamasıyla Sarıgül’ü sert sözlerle eleştirdiler. Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Önümüzde önemli bir yerel seçim var. Bu seçim Ayazağa-Huzur ve Maslak mahalleleri için daha özel ve daha önemli bir seçim. Bu 3 mahallemiz seçimden önce Şişli’ye seçimden sonra Sarıyer’e bağlı olacak. Bizler sorunlarımızla, problemlerimizle, güzelliklerimizle, gelirlerimizle ve değerlerimizle yeni belediyemizi beklerken görünen o ki Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül sorunlarımızı ve dağlar kadar problemlerimizi devir edecek ama değerlerimizi, kültür merkezimizi ve çok değerli arsalarımızı devir etmeyecek. Alilerimizle oturacağımız, çay içeceğimiz bir mekân yok. Ayazağalı yüzme havuzu istiyor, oyun ve eğlence alanları istiyor, dinlenme alanları istiyor, bu arsaları ve kültür merkezi çalıp götürülürse nerede yapılacak bu sosyal etkinlikler?
 

Sarıgül sözünde durmadı!

Bir yıl önce arsa devirleri için aldığı kararlar mahkeme tarafından iptal edilen ve Ayazağa meydanında bu karara uyacağını ve arsaları Ayazağa’ya bırakacağını açıklayan Mustafa Sarıgül, verdiği sözü yine tutmayarak tekrar meclis kararı almış ve 60 dönümlük arsaları kendine yakın vakıflara devir etmiştir.
 
 
Ayazağada Sarıgüle tepki yürüyüşü galerisi resim 28

Ayazağa sorunlarla boğuşuyor

Bu 3 mahallemizde hiç bir boş arsa, spor salonu ve sosyal tesis yokken, sonradan oluşan boş arazilerin halkın faydasına kullanılması gerekirken, imarsız ve plansız pek çok yerimiz varken, çarpık yapılaşma sorunlarıyla boğuşurken, otopark eksikliği, otobüs yollarının darlığı, eğitim yerlerinin yetersizliği gibi pek çok sorunumuz varken, halkın menfaati için kullanılması gereken yerlerin vakıflara devir edilmesini ne vicdan kabul eder nede bizler kabul ediyoruz. Bu kararlara karşı suç duyurusunda bulunulmuştur ve tekrar dava açılmıştır.
 

Kültür Merkezi’ni neden bitirmedin? 

Ayrıca 2 yıl önce nikâh salonu, muhtarlık ve diğer resmi kurumların bir araya gelmesi amacıyla yapımına başlanan Rauf Denktaş Kültür Merkezi inşaatı durdurulmuş ve ne olacağı belirsiz bir hale gelmiştir. Bu kültür merkezi Ayazağa’nın gelirleri ile ve Ayazağa’nın yerine yapıldığı halde akıbeti belirsiz bir şekilde beklemekte kimseden aydınlatıcı bilgi alınamamaktadır. Mustafa Sarıgül 2012 Kasım’ında bitireceğini beyan ettiği inşaatı 1,5 yıl geçmesine rağmen ilerletip bitirmemektedir. Bu sosyal tesisin acilen bitirilmesini ve taahhüt edilen amaçlarla kullanılmak üzere Sarıyer Belediyesi’ne devir edilmesini istiyoruz.
 

Ayazağa’ya hiçbir şey yapmadı!

Ayazağa’ya 15 yıllık belediye yönetimi süresince ne kazandırdığını sizlerin takdirine bıraktığımız Sayın Mustafa Sarıgül’ün isteklerimizi kabul edeceğini ve bu haksızlığa dur diyeceğini ümit ediyor, bütün katılımcılara şükranlarımızı sunuyoruz.
 

fotogaleri.jpg

Bu haber toplam 9081 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum