Ayazağa yol çöktü: Çevredeki binalar boşaltıldı

Ayazağa yol çöktü: Çevredeki binalar boşaltıldı
Sarıyer'’in Ayazağa Mahallesi’nde bir binanın inşaatı için temel kazısının yapıldığı alanda yol çöktü. Sokağın büyük bir kısmının kaydığı öğrenilirken tedbir amaçlı çevrede bulunan binalardaki yurttaşlar tahliye edildi.

Ayazağa 105. Sokak'ta bulunan ve bir yıldan fazla süredir devam ettiği öğrenilen konut inşaatında çalışma yapıldığı sırada fore kazıklarının kırılması sonucunda inşaat alanı ve yolun bir kısmında çökme meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine polis ve Sarıyer Belediyesi zabıta ekipleri sevk edildi.

yol-1-001.jpg

Çökmenin ardından bölgede yaşayan yurttaşlar panik halinde evlerinden dışarı çıkarken, altyapının zarar görmesi nedeniyle sokakta sular kesildi. Zabıta ekipleri sokağı güvenlik şeridi çekerek trafiğe kapattı.

Öte yandan inşaat alanı ve yoldaki çökme anı çevredekiler tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

yol3.jpg

"DEPREM OLDUĞUNU SANDIK"

Çöken yol kenarında bulunan bir binada yaşayan Birgül Yeşilbaş, daha önce de çöken yolun toprakla doldurulduğunu, üstüne beton atılıp kapatıldığını ileri sürdü.

Bu sabah balkondan baktığında yolun komple ayrılmış olduğunu gördüğünü anlatan Yeşilbaş, "Bu sefer yol hepten göçmeye başladığında fore kazıkları deprem olur gibi bir gürültüyle aşağıya düştü. Herkes evinden fırladı. Şu an yol ayrılmaya devam ediyor. Evlerimizde duramıyoruz. Bir de sürekli alttan su çıkıyor. O suyu buraya çekmek için bağlıyorlar. Buradan o suyu kanala veriyorlar" diye konuştu.

Bir diğer mahalle sakini Gülşen Uyanık ise yolun çökmesi esnasında deprem olduğunu sandıklarını, yataktan fırlayarak evden çıktıklarını anlattı. Uyanık, geçen yıl da yol çöktükten sonra belediye ekiplerinin geldiğini aktararak, "Bu sefer daha kötü oldu. Biz nasıl evde duracağız, nasıl güveneceğiz? Korkuyoruz. Burayla ilgili önlem almaları lazım. Kimseye de güvenemiyoruz" dedi.

yol2.jpg

Bu haber toplam 3160 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT