Aya Yorgi Kilisesi ibadete açıldı

Aya Yorgi Kilisesi ibadete açıldı
Uzun aradan sonra ibadete açılan Yeniköy’deki Aya Yorgi Kilisesi’nin açılış ayininde dostluk ve hoşgörü mesajları verildi.

Uzun süredir ayin yapılmayan Sarıyer Yeniköy’deki Aya Yorgi Kilisesi,  onarım ve temizlik çalışmalarının ardından gerçekleştirilen ayinle ibadete açıldı. Fener Rum Patriği Barthalomeos ve Kudüs Ortodoks Patriği Theofilos da katıldığı açılış ayinde Sarıyer protokolü de hazır bulundu.  Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın ayini dikkatle izleyerek barış ve hoşgörü için önemli mesaj verdiler. Fener Rum Patriği Barthalomeos yaptığı konuşmada açılış töreninde katılan ilçe protokolüne teşekkür etti.

Başkan Şükrü Genç Sarıyer’de farklı inançların uzun yıllar boyunca barış ve kardeşlik içinde yaşadığını belirterek, kilisenin yeniden ibadete açılmasından ve hoşgörü ortamının devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayine; Kent Konseyi Azınlıklar Temsilcisi Vasil Linardi ile Vakıflar Meclis Üyesi Laki Vingas’ın da katıldı.

Bu haber toplam 5068 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT