Atatürk’ün Çırçır’a gelişi kutlandı

Atatürk’ün Çırçır’a gelişi kutlandı
Mustafa Kemal Atatürk'ün Çırçır'a gelişinin 82. yıldönümü düzenlenen piknikle kutlandı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Çırçır'a gelişinin 82. yıldönümü düzenlenen piknikle kutlandı. Çok sayıda Sarıyerlinin katıldığı piknik şenlik havasında geçti.

Sarıyerliler Derneği (SA-DER), Sarı Platform, Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Sarıyer Şubesi başta olmak üzere Sarıyer’deki birçok sivil toplum kuruluşunun katkısı ile düzenlen organizasyon bu yıl diğer yıllara nazaran daha kalabalık geçti. Sarıyerlilerin ilgi gösterdiği pikniğe Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri de hazır bulundu.

Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmada Sarıyer’in kurtuluş savaşındaki önemine değindi. Kaptanoğlu’ndan sonra konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Toplumun her kemsinin böyle bir anlamlı günde bir arada toplanması çok güzel. Hep beraber herkesin bir arada bulunabilmesi güzelliklerin bir örneğidir. Bu birlikteliği her zaman oluşturmaya ve pekiştirmeye çok ihtiyacımız var” dedi.

Törende Sami Canel’in öncülüğünde gerçekleştirilen gösteri katılımcılar arasında büyük beğeni topladı.

Törenin sonunda organizasyonun komite başkanı Hayati Kaptanoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e plaket verdi. Genç adına Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun’a plaketi takdim ederken, Kaptanoğlu birkaç kez yineleyerek, ”Belediye Başkanımız bu plaketi hak etmiştir. 4 yıl sonra belediye başkanımız etkinliğimize katılıyor. Bu davranışıyla bu plaketi hak etmiştir” dedi.

Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT