Atatürk özlemle anıldı

Atatürk özlemle anıldı
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefatının 71.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Sarıyer’de de anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Sarıyer Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın önünde anma töreni düzenlendi. Yüzlerce kişinin katıldığı anma törenlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldıktan 2 dakikalık saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.

Düzenlenen törende Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Belediye Başkan Vekili Ali Rıza Yılmaz, Garnizon Komutanı adına Hava Bnb. Ahmet Şirzai ile Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Kuriş'den sonra protokol sırasına göre diğer kurum ve kuruluşlar Atatürk anıtına çelenk bıraktı. 

10kasimtoren9_994857476.jpg

Törene İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan, İlçe Nüfus Müdürü Semra Arıkan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Coşkun ve Erol Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Ufuk Bilgen, İl Genel Meclisi Üyesi ve Sarıyer Spor Kulübü Başkanı İbrahim Bozan, CHP İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, MHP İlçe Başkanı Selami Şişman, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, öğrenciler ile çok sayıda sivil vatandaş katıldı.

Bu haber toplam 2766 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT