Ar'dan Sarıyer'e müjdeli haber

Ar'dan Sarıyer'e müjdeli haber
Ar ve Karakaş Sarıyer Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı kurulacağının müjdesini verdi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Demirciköy Kültür Merkezi’nde toplantı yapan Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş ve Ünlü Sanatçı Müjde Ar,  Sarıyer Manşet’e konuştular. Ünlü çift, gazetemiz aracılığı ile tüm Sarıyerlilere, Sarıyer Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın kurulacağının müjdesini verdiler.

Birçok ünlü sanatçı işin içinde
Sarıyer Manşet’e konuşan Ercan Karakaş, Sarıyer’de bir kültür sanat ve eğitim vakfı kurulacağını ve içerisinde Sarıyer’de oturan; Gülben Ergen, Hülya Koçyiğit, Müjde Ar ve birçok değerli sanatçının olacağını söyledi. Karakaş, “Bu belediyemizin destekleriyle halk ve sanatçılar buradaki faaliyetlerin içerisinde bulunacak. Sayın başkanımızın olumlu baktığı bu proje ile Sarıyer Kültür-Sanat merkezine dönüşecek.

“İBB’yi kıskandırmalıyız”
Ünlü sanatçı Müjde Ar ise, “Bu anlayışta bir belediye olmasaydı ne bu kadar insan bir araya gelir ne de gönüllü hizmet etmek isterdi. Burada belediyenin yaklaşımı çok önemlidir. Eğer bir yerel yönetim çevredeki insanları projelerine dahil etmezse, birlikte bir şeyler yapmazsa yönetimin bir bacağı sakat kalır. O sakat bacak kültürsüzlük, sanatsızlık olur. Hep beraber çalışarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kıskandıracak kadar Avrupa çapında projeler üretmemiz lazım” dedi.

Bu haber toplam 2978 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT