Ardahanlılardan Gürsel Tekin'e destek

Ardahanlılardan Gürsel Tekin'e destek
Ardahan İli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Güven Doğruyol'dan, İBB adayı Gürsel Tekin'e destek...
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adaylığını açıklayan Gürsel Tekin için Ardahan İli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Güven Doğruyol'dan destek açıklaması geldi. İşte Doğruyol'un açıklaması:
 
Hepimizin bildiği gibi 2014 yılında Ülkemiz bir Yerel Seçim sürecinde geçecektir. Bu süreç içinde belki Ülkenin gidişatı yeniden şekillenecek veya bazı radikal değişiklikler yaşanacaktır. Çok doğal olarak bu süreç içinde özellikle aş ve iş nedeniyle yoğun göçe maruz kalmış bizim hemşerilerimizde çeşitli illerden doğal olarak seçim yarışına girecektir.
 
Özellikle bizimde yaşadığımız İstanbul ise bu konuda ayrı öneme sahip olacaktır. Bilindiği üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir hemşerimiz taliptir. Bu şahsiyet büyük medeni bir cesaret göstererek ve iyi bir siyasi yol izleyerek bu seviyeye gelmiştir. Bu şahıs İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gürsel TEKİN’dir.
 
Sayın TEKİN uzun yıllardır belediye yönetiminde bulunmuş, İlçe Belediyesinde Başkan Yardımcılığı, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, İl Başkanlığı, Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı yapmış, geçmişi tertemiz, varlığı ve yaptığı siyaset ile hiçbir hemşerimizin rencide olmamasına sebep olmuş bir hemşerimizdir.
Bu tecrübelerine dayanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesini yönetmeye talip olmuştur. Kendisinin Aday olması ve kazanması hemşeri örgütlemesi yapan bizleri ziyadesiyle mutlu eder.
Zaman zaman hemşeri gurupları ve sosyal platformlarda yaptığımız fikir teatilerin de özellikle İstanbul bağlamında seçmen ve nüfus bakımından ilk beşe girmemize rağmen bu güne kadar hep yönetilen olduğumuzu vurgulamışız, neden Yönetmediğimiz hususunu dillendirir dururuz. İşte Yönetmek için bir fırsat doğdu. Hem de yerel yönetimler de en büyük mevkiye talip olarak.
.
Peki, bu süreç içinde biz hemşerilere düşen görev ne olmalıdır. Öncelikle benim şahsi gözlemlerim neticesinde yine aynı partiden İstanbul’un birçok ilçesinde Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliğine talip çok sayıda Aday Adaylarımız bulunmaktadır. Gerek liyakat sahibi olsun ve gerekse siyasi çıkış mantığı güdsün bu aday adayı hemşerilerimizin Büyükşehir Belediyesine talip olan bir hemşerimizi zor durumda bırakmamak için bu siyasi emellerini bir dönemliğine ertelemeleri veya minimize etmeleri gerekmektedir.
Şöyle ki, zaten Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip bir İl’de şu ana kadar en az 15 İlçe’den ve aynı partiden Aday Adayı olan hemşerilerimiz bulunmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı yanında hemşeri potansiyelimiz yüksek olduğu en çok 2 veya 3 İlçe Belediye Başkan Adaylığı için hemşerilerimize şans tanınabilir. Bu yüzden Sayın TEKİN’i zor durumda bırakacak körü körüne adaylık ısrarlarından kaçınmamızın gerektiğinin özellikle altını çizmek istiyorum. Bu düşüncemin şahsımla ve ideolojik anlamda yorumlanmaması gerekmektedir. Şayet diğer partilerden gerek İstanbul da ve gerekse diğer metropollerde Büyükşehir Belediyelerine talip olan hemşerilerimiz varsa bu düşüncelerim bir Federasyon başkanı olarak aynen geçerlidir. Burada ki maksat yönetilen değil yöneten olmalıyız minvalinde değerlendirilmelidir. 
Bu durum müvahecesinde bizlere düşen; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Sayın Gürsel TEKİN’in destekçisi olarak, yanında İlkeli ve Dik durabilmektir. Üzerimize düşen görev Siyasi egolarımızı bir tarafa bırakarak, ideolojik yaklaşımdan uzak kalarak bu tarihi fırsata destek vermektir.
 
Bu nedenledir ki ben, kişisel olarak siyasi beklentilerimi ve egolarımı bir kenara bırakarak ve Sarıyer’li bir seçmen olarak Gürsel TEKİN ağabeyimizin çıkmış olduğu bu yolda her türlü desteğe varım. Var mı bundan ötesi!
 
Selam ve hürmetlerimle,
 
Güven DOĞRUYOL
Ardahan İli Dernekler Federasyonu
Genel Başkanı

Bu haber toplam 3530 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT