Ali Yılmaz'ın ismi Büyükdere'de yaşayacak

Ali Yılmaz'ın ismi Büyükdere'de yaşayacak
Sarıyer Belediyesi yenilediği Büyükdere parkına eski ilçe başkanı Ali Yılmaz’ın adını verdi.

Sarıyer Belediyesi Büyükdere Balıkçılar Çarşısı’nın karşısında bulunan parkı yeniledi. Açılışı yapılan parka 2006 yılında geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat eden CHP eski İlçe Başkanı Ali Yılmaz’ın adı verildi.  Yetmiş metrekare yeşil alan, 160 metrekare çocuk alanı,700 metrekare sert zemin olmak üzere toplamda 930 metrekare olan alana spor aletleri ilave edilen parkın açılışına Yılmaz’ın ailesi, yakınları ve Büyükdere halkı da katıldı.

DİSK Eski Genel Başkanı ve CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ile birlikte mahalle muhtarı Ali Yazıcı, mahallenin sivil toplum kuruluşu başkanı Fikret Yazıcı, merhum Ali Yılmaz’ın kızı Elif Yılmaz, Cami Derneği adına Hüseyin Kaya, Balıkçılar Derneği Başkanı Erdal Taşkent, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz törende konuşma yaptılar. 

Başkan Genç: Bu ad, bu parka çok yakıştı

En son konuşmacı olarak söz alan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, park yapmalarının asıl amacının bu alanlarda gönüllerin buluşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Parka ismi verilen merhum Ali Yılmaz’ın adına yakışan bir Büyükdereli olduğunu belirten Başkan Genç, zamanının çoğunu halkın arasında geçiren bir insanın adının yine halkın buluştuğu bir mekâna verilmesinin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Ali Yılmaz Kimdir?

1950 yılında Sivas’da doğdu. Daha sonra ailesiyle birlikte Sarıyer’e yerleşti. 1989 – 1994 yılları arasında Balıkhane Müdürlüğü yaptı. Sosyal Demokrat Halkçı Parti ilçe başkanlığı yaptı. Daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi ilçe ve il yöneticiliği görevinde bulundu. Büyükdere Spor Kulübü Fahri Başkanı oldu. Aynı zamanda birçok dernekte görev aldı. 5 Haziran 2007’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Bu haber toplam 2514 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT