Ali Sönmez CHP’ye geçti

Ali Sönmez CHP’ye geçti
Eski SHP Sarıyer İlçe Başkanı ve EDP Parti Meclis Üyesi Ali Sönmez’in de aralarında bulunduğu 1000 kişi, törenle CHP'ye katıldı.

Eski SHP Sarıyer İlçe Başkanı ve EDP Parti Meclis Üyesi Ali Sönmez’in de aralarında bulunduğu SHP ve EDP'den ayrılan 1000 kişi, törenle CHP'ye katıldı. Ali Sönmez, Kılıçdaroğlu ile birlikte önü açılan sosyal demokrasinin Türkiye’de iktidar olması için CHP’ye katıldıklarını söyledi.

Törende İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, CHP'ye katılan 1000 kişiyi temsilen Kamer Demir, Tülay Ateş, Ali Sönmez, Mehmet Akdağ, Doğan Çakmak ve Ayfer Gülsoy'a, CHP rozetini taktı. Katılım töreninde konuşan Berhan Şimşek, ülkenin geleceği için kaygı duyanların arasında geçmişte büyük bölünmeler yaşandığını ifade ederek, bölünerek çoğalmaya değil, birleşerek büyümeye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Geçmişte CHP çatısı altında bulunan, ancak daha sonra ayrılarak SHP ve EDP'de görev üstlenenlerin 23 Mayıstan sonra CHP'nin Türkiye'ye yürüyüşüne katkı vermek için yuvalarına dönmeye karar verdiklerini anlatan Şimşek, bu karardan büyük gurur duyduklarını kaydetti.  Şimşek, CHP'nin bu ülkenin kurucu, demokrasiyi geliştiren ve devrimlerini hayata geçiren unsuru olduğunu vurgulayarak, 'Onun için bu ülkede herkesi, merkezden, sağdan, soldan, ana ocağına, baba ocağına, aslına rücu edecek anlayışa kucak açıyoruz'' diye konuştu.

EDP ve SHP'den CHP'ye katıldılar

Ali Sönmez, “Sosyal demokrasinin iktidarı için CHP’ye katıldık”
Ali Sönmez Sarıyer Manşet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Yıllardır sosyal demokrasinin Türkiye’de çıkış yapması gerektiğini söylüyorduk. Bir tıkanmışlık vardı. Bu tıkanmışlık Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte açıldı. Bizim arzuladığımız bir yapı oluştu. Bu nedenle Kılıçdaroğlu ile yeni bir vizyon yakalayan CHP’nin iktidar koşusuna destek olmak için katıldık. Sosyal demokrasinin Türkiye’de iktidar olması için bu önemli bir destektir. Bu desteğin önümüzdeki süreçte giderek artacağını düşünüyorum” dedi.

Bu haber toplam 11141 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT