AKP mi, AK Parti’mi tartışması

AKP mi, AK Parti’mi tartışması
Sarıyer Belediyesi’nin Mayıs ayı birinci meclis toplantısında AKP mi, AK Parti mi tartışması yaşandı.

Sarıyer Belediyesi Meclis toplantısında Meclis Üyesi Mehmet Çakır, mensubu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’nin meclis toplantılarında AKP olarak söylenmesini eleştirmesi Meclis’te hararetli tartışmaların yaşanmasına neden oldu.

Gündem dışı söz alarak kürsüye çıkan AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır, CHP’li meclis üyelerinden mensubu olduğu partinin kısaltılmış halinin AK Parti olduğunu ve bu şekilde hitap edilmesini istedi. Çakır; “3 partinin oluşturduğu meclis grubunda sanki 4 parti varmış gibi isim zikrediliyor. Bunun garip olduğunu düşünüyorum. Bazı CHP’li Meclis Üyeleri bizim gibi AK Parti derken, bir kısım meclis üyeleri ise bizim istemediğimiz AKP telaffuzunu kullanıyor. Dışarıda nasıl isterseniz öyle söyleyebilirsiniz ama bu çatı altında bu duruma saygı göstermenizi istiyorum” dedi.

Çakır’ın bu sözleri üzerine devreye giren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AKP veya AK Parti arasında pek bir fark olmadığını, parti isimlerinin bir kenara bırakılıp gündeme yoğunlaşılmasını isterken, AK Parti Meclis Üyesi Cemil Özbalta ise AKP’nin kendileri için hiçbir anlam ifade etmediğini savundu.

Sarıyer Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Adnan Ayber ise yaptığı konuşmada;”Ben kendi partisinin adından bu kadar da gocunan millet görmedim. Eğer rahatsızlık duyuyorsanız partinizin adını değiştirirsiniz, rahat edersiniz” dedi.

Bu haber toplam 1181 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT