Akmayan suya para ödüyorlar

Akmayan suya para ödüyorlar
İSKİ tarafından hizmet getirilemeyen Baltalimanı Mahallesinin sakinleri akmayan suya para ödüyorlar.

Özel proje kapsamı altında olduğu gerekçesiyle İSKİ tarafından hizmet getirilemeyen Baltalimanı Mahallesinin sakinleri akmayan suya para ödüyorlar.

Baltalimanı mahallesi sakinleri yıllardır kendi güçleriyle mahallelerine getirdikleri suyu kullanıyorlardı. Son olarak kendi imkânlarıyla getirdikleri su borularına sayaç taktılar ve akmayan suya yüklü faturalar gelmeye başladı.

Konuyla ilgili olarak Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan şunları söyledi; ‘Mahalleli kendi imkânlarıyla getirdiği suyu kullanıyordu. Ancak nüfus artınca su da yetersiz gelmeye başladı. Defalarca İSKİ’ye talepte bulunuldu.  İSKİ ‘Mahalle özel proje kapsamında olduğu gerekçesiyle hizmet veremiyoruz’ diye cevap verdi. Son olarak da abone olunması durumunda hizmet verilebileceği söylendi. Durum böyle olunca vatandaşlar kendi imkânlarıyla mahallelerine getirdikleri su borularına sayaç taktılar. Bu sefer de su yok. Akşamları çok az geliyor o da hava yapıyor. Hava yapınca su saati çok kullanılmış gibi hızlı dönüyor. Böylece faturalar yüklü geliyor. Vatandaşlarımızda adeta akmayan suya para ödüyor. Biz istiyoruz ki ana şebekeden tüm evlere hat çeksinler. İnsanlar da sıkıntı çekmeden suları kullansınlar, kullandıkları kadar da su faturalarını yatırsınlar” 

Muhtar Aslan, “Baltalimanı’nın yaklaşık yarısı İstanbul Teknik Üniversitesi’nin arazisi, bir kısmı Büyükşehir’in bir kısmı ise Kızılay’a ait. Bazı vakıf arazileri de var. FSM bölgesinde mahkemelik olan 450 evlik bir alan var. Ondan dolayı mahallemize çalışma yapamıyorlar. İSKİ çalışmaya başladığında İstanbul Teknik Üniversitesi burası benim tapulu arazim diyerek çalışmaları durduruyor. Ama bir diğer taraftan İGDAŞ, Telekom gelip aynı arazide çalışmalar yapıyor. Bu kurumların çalışmalarını durdurmuyorlar da neden İSKİ’nin çalışmaları durduruluyor? Burada bir çelişki var” dedi.

Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT