AK Parti'de vicdanlar rahatsız

AK Parti'de vicdanlar rahatsız
Bu yazı 'AK Parti içerisinde bazı pazarlıklar mı gündem de var?' sorusunu akıllara getiriyor.

Aksariyer.com sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Seçkin Çakır, AK Parti içerisindeki bazı gelişmeleri ‘eniştem beni niye öptü’ başlıklı bir yazıyla kaleme aldı. Seçkin Çakır, yazısında kendisine gelen telefonlar üzerine yazdığını ifade etmiş. Bu da ‘AK Parti içerisinde bazı pazarlıklar mı gündem de var?’ sorusunu akıllara getiriyor.

 

İşte Seçkin Çakır’ın yazısı…

 ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ 

Bu satırları AK Parti içinde samimiyetlerine son derece inandığım arkadaşlarımdan ve büyüklerimden gelen telefonlar sonrası kaleme alıyorum.

 

VİCDANLAR RAHATSIZ

Bir değil iki değil, belki beş, belki de altı…

Telefondaki sesler AK Parti ile özdeşleştirdiğim, samimiyetlerine inandığım, adları belli isimlerle özdeşleşmemiş AK Parti’ye çıkarsız bir sevdayla bağlanmış arkadaşlarıma ve büyüklerime aitti. Son derece rahatsızlar. Aslında aynı rahatsızlıkları ben de hissediyorum. Bundan önce hep sustunuz, ben de sustum. Ama hep aynı senaryolar sizleri yorduğu gibi beni de yordu. Ve son isyanlarınız beni de nidalandırdı. Kalemimi şu ana kadar hiç satmadım, evelallah bundan sonra da satmayacağım. Hissiyatlarınız, hissiyatlarımdır. Bu defa da kalemimi sizlerin hissiyatını dillendirmek için elime alıyorum. Şu ana kadar hep sizlerin hissiyatına tercüman olmaya çalıştım ve Allahu Teala bizi mahcup etmedi ve inşallah yine mahcup etmeyecektir…

Diyorsunuz ki aynı senaryo; BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ…

Sarıyer’de yine düğmeye basıldı. Ne zaman belli başlı bazı isimler için kulis yapılmaya başlansa onların karşısında alternatif isim olarak gösterilebilecek saygıdeğer şahsiyetler hakkında hep karalama kampanyalarını düzenlenir, düzenlenir ki aynı tas aynı hamam devam etsin. Birilerinin isimlerinin önplana çıkartılması için bazı isimlerin de yıpratılması gerekir. Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü tarzında kulis yazıları ortaya çıkar, laflar dört bir yana servis edilir… Aslında bu alçakça belden aşağı siyasetin hücre evleri de bellidir. Bunu  7 yıldır Sarıyer siyasetinin içinde olan arkadaşlar çok iyi biliyor.

 7 Yıldır Sarıyer’in nimetlerinden yararlanırken Sarıyer’in bir probleminin çözümü için bir tane bile dosya hazırlayıp Sarıyer’e katma değerde bulunmamış isimler yine bazı görevlere soyunuyorlar. Sormazlar mı insana 7 yıldır ne yaptın da hangi sıfatları üzerinde bulundururken bu göreve soyunuyorsun?

 

Vicdanlar Rahatsız; Her Dönem Herkesin adamı olanlardan…

 

Vicdanlar öyle bir rahatsız ki…

Bunca zaman AK Parti çatısı altında olup hazırladıkları projeler başka insanlarca üstlere taşınırken kendi emekleri boşa çıkan ama buna rağmen birlik, düzen bozulmasın diye şu ana kadar sessiz duran arkadaşların vicdanları:

 

1- Bunca yıl parti menfaatleri doğrultusunda sessiz kalmalarının karşılığını yine ‘’Her dönem herkesin adamı olabilenleri ‘’ karşılarında görmekten rahatsız…

 

2- En yakınlarına bile sahip çıkamamış onların başka partilere geçmesine engel olamamış kişililerin hala bir şeylere soyunmalarından rahtsız. 

 

3- Siyaseten bazı isimleri, bir dönemi kendilerince kapatırken, kendileri için yeni bir sayfayı kirli bir şekilde açanlardan rahatsız…

 

4- Sarıyer’in sorunları devasa. Her biri uzmanlık bekleyen sorular. 7 yıllık süre içinde balıkçılıkla ilgili proje mi hazırladınız, İmarla ilgili mevzuat mı ezberlediniz, Turizm nasıl gelişir diye araştırmamı yaptınız, Sarıyer’in okulları eğitim bakımından ÖSS ve SBS de İstanbul’un gerisinde kalan okullardan deyip eğitim kalitesini arttırmak için çareler mi araştırdınız, Sosyal sorumluluk projeleri ile gençlerimizi sokak aralarından, baly kullanan gençlerimizi baliden nasıl kurtaracağınızın projelerini mi ürettiniz. Soruyoruz size 7 yıllık süreçte bu konularda neler yaptınız, hangi farkınızı ortaya koyuyorsunuz da şimdi Sarıyer’in beyni olacak Sarıyer Belediye Meclisi’ne girmek için boy gösteriyorsunuz.  ( Bu sözlerimiz alanında uzmanlaşmış, elinde projesi ile belediye meclis üyeliğine soyunanları ve 5 yıllık süreçte bu uğurda mesaisini harcayanları kesinlikle kapsamamaktadır. )

 

Temsilde adalet bekliyoruz?

Şimdi bakıyoruz, bazı simalar belli görevlere talip olmuşlar. Talip olurken de ilçe ile bağlantılarını koparmışlar. Ve diğer adaylar gibi eşit konuma düşmüşler. Acaba sormak lazım hangi sıfat ve görevle hala ilçeyi temsil ediyor görünüyorsunuz. Diğer adaylar gibi aynı şartlarda olmanız gerekmiyor mu? Size bunu hatırlatanlar yok mu? Bu durum diğer adaylara haksızlık olmuyor mu? Yalnız bilmenizi isteriz bu durumdan çokça rahatsız olanlar var. Beyefendilikleri gereği ses çıkarmıyorlar ama bakışları ile birçok şeyleri anlatıyorlar, bu bakışlardan da mı anlamıyorsunuz? Sizden ricamız diğer adaylar gibi davranıp olması gereken gibi davranmanız. Yani eşit şartlarda diğer adaylar nerede duruyorsa siz de orada durmalısınız. Çünkü bu yarışı siz tercih ettiniz. Kurallarına da uyan en başta siz olmalısınız.

 

İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’den açıklama bekliyoruz

Ayrıca ilçe başkanımız Hüseyin Özdemir'e bir soru yöneltmek istiyoruz. Şu an İlçe yönetiminde yedek listede bulunan 7 yıldır partiye hizmetini esirgemeyen teşkilat mensubu bir arkadaşımız, Sayın Belediye Başkan adayımız Mehmet Akif Şişmanoğlu’nun aday olarak ismi açıklanmadan önce size Belediye Meclis Üyeliğine başvurmak istiyorum dediğinde kendisine hangi gerekçelerle hayır dediniz. Kendisine İlçe Yönetimine asil ya da yedek üye olarak girenlerin istifa ederek dahi Belediye Meclis Üyeliğine başvuramayacaklarını söylediniz mi söylemediniz mi? Hal böyle iken daha çiçeği burnunda  yeni Ak Partili, Sarıyer ilçe asil yönetim kurulunda bulunan Halil Akıncı’nın istifasını kabul ederek, Belediye Meclis Üyesi aday adaylığına başvurmasına nasıl müsaade ettiniz. AK Parti mevzuatlarında böyle bir uygulama varsa bunu o partili arkadaştan neden esirgediniz. Şayet böyle bir mevzuat var da çiçeği burnunda AK Partili  Halil Akıncı’nın Belediye Meclis Üyeliği Aday adaylığını nasıl kabul ettiniz. Yok eğer bu konuda sizin elinizden bir şey gelmiyor da bir şekilde Halil Akıncı aday adaylığını koyabiliyorsa bu nasıl iş diye soruyor ve ekliyoruz, bütün bunlar olurken neden o arkadaşı arayıp da kardeşim durum bu demiyorsunuz… Sizden hayatının 7 yılını büyük bir vefayla AK Partiye veren o arkadaşın adına değil, 7 yıldır AK Parti sevdasını gönüllerinde karşılıksız taşıyanlar adına açıklama bekliyoruz Sayın Başkan…

 Biliyoruz 7 Şubat önemli bir tarih… 

Sarıyer’de 3 seçim yaşamış ve bu 3 seçimden de galip çıkmış AK Partililer olarak şunu çok iyi biliyoruz ki,  bundan önceki seçim atmosferlerinde nasıl hava yaşıyorduk şimdi nasıl bir hava soluyoruz. Ama unutmayın AK Partiye seçimi kazandıran Tayyip Erdoğan rüzgarı olmuştur. Sarıyer’de vatandaşın iki beklentisi vardır. Birincisi tapu konusunda samimiyet ikincisi güleryüzlü halka yakın başkan. Gözlemlerimize göre  Akif Başkan tapuyu yakından takip ediyor, vatandaştan samimiyetini esirgemiyor. AK Parti Sarıyer’de elbette yeni adayı ile yine seçimi kazanacaktır, bundan şüphemiz yok. Ama hiç kimse de kusura bakmasın bugün Sarıyer’de ben AK Parti’den koparsam peşimden 100’ler 1000’ler kopar diyebilecek bir tek kişi yoktur. Bu nedenle yeni başkan adayımız çok şanslı. Gönül rahatlığı ile  İl Başkanlığına 7 Şubatta ilçeyi beraber yöneteceği listeyi sunarken  hiçbir baskı altında kalmaksızın Sarıyer’e katmadeğer katacak, orijinal projeler üretebilecek isimlere listesinde yerverebilecektir… İnşallah her şeyin hayırlısı olur ve Sarıyer kendisini layıkıyla yönetecek isimlere kavuşur.

Bu haber toplam 1455 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT