AK Parti’de temayül sonuçları açıklanmayacak!

AK Parti’de temayül sonuçları açıklanmayacak!
AK Partililer Pazar günü yapılan temayül sonuçlarını merak ederken, konuyla ilgili açıklama AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’den geldi.

Ekrem Erdem yaptığı açıklamada sonuçların kesinlikle gizli kalacağını ve açıklanmayacağını söyledi. 

Sandıklar açılmadan genel merkeze gitti

AK Parti’de Sarıyer’den ilçe yönetiminin ana kademesi, gençlik kolları yönetimi, kadın kolları yönetimi, mahalle başkanları ve meclis üyeleri olmak üzere toplamda 141 kişi Pazar günü oy kullandı. Sandıklar açılmadan genel merkeze gitti.
 
Sonuçlar gizli kalacak
Oy verme işlemi öncesi açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler öncesi teşkilatın adaylara eğilimini ve yaklaşımını öğrenmek üzere böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, sonuçların kesinlikle gizli kalacağını ve açıklanmayacağını söyledi.  

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?
16 MYK üyesi başkanın koordinesinde gerçekleşecek temayül yoklamalarının sonuçları sır gibi saklanacak. Sonuçlar doğrudan Ankara'ya, yani AK Parti Genel Merkezi'ne ulaştırılacak. AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla Başbakan Erdoğan, burada kendisinin özel görevlendirdiği 9 kişilik ekiple birlikte sonuçları değerlendirecek. Aday adaylarının il ve ilçelerinde aldığı oylar ilk defa burada masaya yatırılacak.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 kişilik özel ekibinde Mustafa Şentop, Mehmet Ali Şahin, Ekrem Erdem, Menderes Türel, Haluk İpek, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Güldal Akşit ve Zafer Çubukçu bulunuyor.

Belediye başkan adaylarıyla ilgili nihai kararı Başbakan Erdoğan, bu 9 kişilik ekibiyle birlikte verecek. Erdoğan ihtiyaç duyarsa bu 9 kişilik kadroyu daha da genişletecek. Başbakan Erdoğan başkanlığındaki 9 kişilik ekibin değerlendireceği temayül yoklamalarında ciddi tezatlar ortaya çıkması halinde bu yoklamalar kentlere gönderilerek tekrarı istenecek. Erdoğan'ın ayrıca, belediye meclis üyelerinin de temayül yoklaması ile belirlenmesi yönünde talimat verdiği belirtiliyor.

Öte yandan manipüle sipariş haberlerle temayül sonuçları veren  basın kuruluşlarına itimat edilmemesi istendi. 

Bu haber toplam 5217 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT