AK Parti Sarıyer'de tek yürek!

AK Parti Sarıyer'de tek yürek!
AK Parti teşkilatı, Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy etrafında kenetlendi.

Belediye Başkan aday adayları Özsoy’a destek vererek, 30 Mart’ta AK Parti’nin kazanması için çalışacaklarının sözünü verdiler. AK Parti’deki herkesin Özsoy etrafında birleşmesi bazı çevrelerce çıkartılan dedikodulara ise net bir cevap oldu.

akpartisariyer2.jpg

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın Emirgan Sarı Köşk’te düzenlediği kahvaltılı toplantıda; Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün, 2009 Belediye Başkan adayı Mehmet Akif Şişmanoğlu, Belediye Başkan aday adaylarından, Av. Nurettin Çelik, Şems Çakıroğlu, Salih Güzel, Ali Düşmez, Sabri Avcı, Kazım Uğur Kızılaslan, İsmail Bülbül, Başar Biberoğlu, Ali Rıza Zaman, Muhittin Terzi, İskender Yaman, AK Parti’nin 2014 Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy’a desteklerini açıkladılar. Basın mensuplarının da katıldığı toplantıda AK Parti’nin birlik ve beraberlik içinde 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere hazırlandığının mesajları verildi.

akpartisariyer4.jpg

Özdemir; “Tek yürek zafere koşuyoruz”

AK Parti’nin Sarıyer’de tek yürek olduğunu ve 30 Mart’taki zafere kilitlendiğini vurgulayan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, “Aday adaylığı sürecinde adaylarımız arasındaki birlik ve beraberliğin tekrar ilanı adına bugün bir araya geldik. Artık seçime çok az bir zaman kaldı. Sayın Başbakanımız, Sarıyer adayı olarak Sayın Sedat Özsoy’u Sarıyer Belediye Başkanı olarak açıkladı ve biz o günden itibaren çalışmalara başladık ve her gün bir mahallede olmak üzere çalışmalarımıza hız veriyoruz. Teşkilatımızın tüm kademeleri ile aday adaylarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, güzel bir uyum içerisindeyiz. AK Parti liderine bağlı, bir teşkilat yapısına sahip. Hepimiz yüklendiğimiz görevleri fazlasıyla yapabilecek liyakat ve ehliyete sahibiz. Biz bunu 12 yıllık süre zarfında birçok kez gösterdik. Türkiye’ye kazandırdığımız vizyon en büyük eserimiz olarak ortadadır. AK Parti milletin değerlerini öncelik olarak benimseyen bir siyasi hareket. Hükümetimiz yasakları kaldırdı ve birçok özgürlüğün de kapısını açtı” dedi.
 

akpartisariyer3.jpg

Özsoy; “Başbakanımıza söz verdim! AK Parti’nin bayrağını Sarıyer’e dikeceğiz”

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy kendisine destek veren herkese teşekkür ederek yaptığı konuşmada, “Sayın Başbakan’a bir söz verdim. Elimizi sıktı ve ‘Sarıyer’i alacağız mı’ dedi, ben de ‘Hiç merak etmeyin, yola çıktık, Sarıyer’i alıp size getireceğiz’ dedim. İlk başlangıcımız sabah namazının ardından, belediyede çalışan emekçi işçilerimizi ziyaret etmek oldu. Bu birliğimizin ve beraberliğimizin neticesinde yapamayacağımız hiçbir şey yok. Bu seçimi kazanınca Sarıyer’in yıllardır beklediği dev projelerini hayata geçireceğiz. Başkanlık makamına projelerimizle bir şey katabilirsek biz o zaman mutlu olacağız. İnşallah hep birlikte elele vererek Sarıyer’de tekrar AK Parti’yi iktidara getireceğiz. Sarıyer’imiz güzel bir ilçe, çok daha modern ve yaşanabilir ilçe olması tek amacımızdır” dedi.
 

Şişmanoğlu: “AK Parti, Özsoy ile Sarıyer'de üstünlüğünü kurdu”

AK Parti’nin Sedat Özsoy gibi güçlü bir isimle Sarıyer’de üstünlük sağladığını belirten, AK Parti 2009 Belediye Başkan Adayı M. Akif Şişmanoğlu yaptığı konuşmada, “Sedat Başkanımızla önümüzdeki 5 yıl değil, 10 yıl görev yaparak 2023’te cumhuriyetimizin 100. yılında AK kadroların mülkiyet sorununu çözerek bu mutlu günü yaşayacağından eminim. Sedat Başkan, her zaman kendimize yakın olarak gördüğümüz ve çok değer verdiğimiz bir isim. Sarıyer siyasetinde en önemli aktörlerden bir tanesi olduğuna inanıyorum. Çok güçlü bir aday. Güçlü bir ismin Türkiye siyasetinin en güçlü partisinden aday olması bence çok olumlu bir durum. Teşkilatımız da birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarına başlamış durumda. AK Parti, Sedat Özsoy’un adaylığıyla rakipler üzerinde psikolojik olarak üstünlüğünü kurmuştur ve mutlu sona ulaşıp AK Parti bayrağını tekrar Sarıyer’e dikeceğiz” diye konuştu.
 
akpartisariyer1.jpg
 

Tülün: “Birlik ve beraberlik içinde Sedat başkanın yanındayım”

AK Parti’nin Sarıyer’de seçimi kazanacağını ve Sedat Özsoy’un yanında olduğunu açıklayan eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün ise, “Ben 2 dönem, Sedat Başkanımızda bir dönem belediye başkanlığı yaptı. Belediyeyi tanıyan ve siyasetin içerisinde gelen güçlü bir isim. Ben tüm aday adaylarımıza da teşekkür ediyorum.  Sizden sonra gelecek olan insanlara da örnek oldunuz, tüm siyaset hayatına da yeni bir ufuk açtınız. Önemli olan Sarıyer’dir ve Türkiye’dir. Türkiye son 10 yılda inanılmaz bir değişim yaşadı. Bu mukayeseyi geçmiş yıllarla, bugünü elini vicdanına koyarak değerlendirenler de rahatlıkla farkına varabiliyor. Sedat Başkanıma bu süre zarfında başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
Toplantıya katılan diğer belediye başkan aday adayları da Sedat Özsoy’un yanında olduklarını belirterek, AK Parti’nin Sarıyer’de kazanması için ellerinden gelen tüm gayretleri göstereceklerini ifade ettiler.

Toplantıda yaşanan tüm gelişmeler ve eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün'ün açıklamaları yine SARIYER MANŞET'te olacak...

Bu haber toplam 12196 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT