AK Parti Sarıyer'de kongre tarihi belli oldu

AK Parti Sarıyer'de kongre tarihi belli oldu
AK Parti İstanbul Ana Kademe İlçe Kongreleri başlıyor. İstanbul’un 39 ilçesinde yapılacak kongre tarihleri belli oldu.
AK Parti İstanbul’da ilçe kongreleri 8 Kasım 2014 Cumartesi günü Üsküdar ve Küçükçekmece ile start alacak. En çok merak edilen Sarıyer’de ise kongre tarihi Aralık ayının ortasına alındı. Geçtiğimiz günlerde seçilen delegeler 14 Aralık 2014 tarihinde saat 15.00’da sandığa gidecek. Kulislerde birçok isim konuşulsa da adaylık açıklaması yapan kimse olmadı. İlçe başkanlığı hayali kuranlar zemin yoklamaya devam ediyor.
 
5. Olağan Kongre süreciyle ilgili bir açıklama yapan İstanbul İl BaşkanI Aziz Babuşcu, “Yeni bir kongre sürecine başlıyoruz. Heyecanlıyız, inançlıyız, coşkuluyuz. Çünkü bu kongrelerde belirlenecek kadrolar, Türkiye’yi 2015 Genel Seçimine götürecek. 2015 Genel Seçimi ise 2023 hedeflerine koşan Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Teşkilatlarımızda bu manada güzel bir heyecan, anlamlı bir coşku var. İstanbul teşkilatı olarak çok şeyler başardık, birçok ilke imza attık. İnşallah bu kongreler ve seçim sürecinden de alnımızın akıyla çıkacağız. Bu inanç, bu heyecan ve siyaseti günü birlik çıkarların üstünde tutup hayırda yarış sayan bir dava şuuru bizde var” dedi.
 
Sarıyer’de kongre heyecanı devam ederken, mevcut ilçe Başkanı Salih Bayraktar’ın ise yeniden aday olması bekleniyor. Öte yandan mevcut listedeki çok sayıdaki kişinin değişeceği konuşuluyor.  


AK Parti’de kim gidecek, kim kalacak tüm detaylar Sarıyer Manşet'te olacak.

Bu haber toplam 5644 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT