AK Parti Sarıyer'de devir teslim töreni

AK Parti Sarıyer'de devir teslim töreni
AK Parti Genel Merkezi tarafından Sarıyer İlçe Başkanı olarak atanan Salih Bayraktar ilçe binasında düzenlenen törenle, görevi Hüseyin Özdemir’den devraldı.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törenle Salih Bayraktar görevi Hüseyin Özdemir’den devraldı. Çok sayıda partilinin katıldığı törende birlik ve beraberlik mesajları verildi. Özdemir’in konuşması sırasında bazı partililer duygulu anlar yaşadı. Özdemir ve Bayraktar’ın konuşmaları uzun süre alkışlandı. 

foto-galeri--foto-galeri.gif

 

Özdemir: “Her zaman Bayraktar’ın yanında olacağım”

AK Partide devir teslim töreni galerisi

Toplantı salonunda yapılan devir teslim töreninde konuşan Hüseyin Özdemir, yeni İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a başarılı dilerken, “Sayın Başbakanımızın önderliğinde muhteşem işler yaptık. Sarıyer’de de 12 yıllık süre zarfında çok güzel işler yaptık, ilçemize sayısız eserler kazandırdık. Bu çalışmalarda hepinizin alın teri var. AK Parti toplumun, bu milletin vicdanı oldu. Tabi bu noktalara kolay gelinmedi. Sayın Başbakanımızın halen daha nelerle uğraştığının en yakın şahidi oluyoruz. Sandıkla seçilmiş bir iktidarın ayağını kaydırma yöntemlerine şahit olduk, bunlara direndik ve tüm sorunları aştık, aşmaya da devam edeceğiz. Biz kendimizi bu uğurda vakfetmiş insanlarız. Nurettin Çelik ile birlikte Sarıyer’de bu işin kuruluşunda etrafında olduk, sonra benimle beraber yola devam ettik. Şimdi de en güzel şekliyle yolumuza Salih Başkanımızla devam edeceğiz. Vicdanen müsterihim, kalbim çok rahat. Salih Bey güzel, ahlaklı bir insan ve bu işi bizden de alıp daha yukarılara taşıyacağı noktasında hiçbir şüphem yok. Bundan sonra emrindeyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olduğunda hiçbir sıfata gerek duymadan onun yanında olacağımız konusunda biz söz veriyoruz. Sonuna kadar AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı bütün hücrelerine kadar Salih Bayraktar ile birlikte olacaktır. Bizim davamız hiçbir zaman şahıslar üzerinden yürümemiştir. Sarıyer’de vatandaşımız bize muhalefet görevi verdi, biz Türkiye’de iktidar olan bir partinin mensupları olarak doğrunun yanında yer alacak, yanlışı da her zaman haykıracağız. Salih Başkanımızla biz yürümeye devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 

Bayraktar; “Bu önemli görev için karar vermek kolay olmadı”

AK Partide devir teslim töreni galerisi

Konuşmasının büyük bölümünde birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Bayraktar, “Çok değerli dava arkadaşlarım hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bugüne kadar vermiş olduğunuz çok değerli emeklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sarıyer gibi önemli bir bölgenin İlçe Başkanlığı görevine siyasi büyüklerimiz tarafından davet edildim. Yaptığımız istişareler ve destek sözlerini aldıktan sonra bu görevi kabul ettik. İtiraf etmek gerekirse bu kararı vermek çok kolay olmadı. Bazı arkadaşlar, büyüklerim dediler ki; “Ülkemizin, Sarıyer’imizin bu kadar sıkıntıları, dertleri varken sen köşende huzurlu bir şekilde oturamazsın. Senin ailen üç çocuğundan ve eşinden ibaret değildir. Sarıyer’de yaşayan herkes senin ailenin bir parçasıdır.” Bu inançla yola çıktık. Dünya lideri bir Başbakanımızın yanında görev almak bu görevi kendine yakışır bir şekilde yerine getirebilmek benim çocuklarıma bırakabileceğim en büyük mirastır” dedi.
 

“Kırgınlıkları bir kenara bırakıp, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamını oluşturacağız”

Bayraktar sözlerine şöyle devam etti; “Bu an itibariyle aramızdaki anlaşmazlıkları, kırgınlıkları, menfi hesaplaşmaları bir kenara bırakıp sevgi, saygı, hoşgörü ortamını oluşturmak, birlik, beraberlik ve kardeşliği güçlendirme adına herkesi kucaklayan, temsil ağırlığı yüksek heyecanı olan doğru, dürüst, çalışkan insanlardan oluşan bir yapıyı tesis etmek gerekir. Ecdadımız da bunu böyle yapmıştır. Milli mücadele böyle kazanılmıştır.“
 

“Kimlik siyaseti yapmayacağız”

AK Partide devir teslim töreni galerisi

İşi icabı on beş yıldan beri senede en az bir defa olmak üzere Güney Kore’ye seyahat ettiğini belirten Bayraktar buradan örnek vererek, “Bu ülkedeki bir tespitimi sizlerle paylaşmak isterim. Bildiğiniz gibi 1950’li yıllarda bu ülkede iç savaş yaşanmıştır. Bu savaşta ülke de büyük bölünme, parçalanma ve çöküntüler yaşanmıştır. Fakat bu savaşta kendilerine çok büyük ders çıkarmışlar birlik ve beraberlik içinde yaşamayı ve kalkınmayı öğrenmişler refahı ve iç huzuru tesis etmişler. Bugün Güney Kore’de suç yok denecek kadar azdır. Ben Sarıyer’in durumunu bu örneğe benzetiyorum. Simgelerle, kimliklerle, dedikodu ile yapılan siyaset, siyaset değildir” diye konuştu.
 

Bu yeni bir başlangıçtır

Bayraktar, “Başbakanımızın yolunda ilkelerle, projelerle, hizmetlerle birlik ve beraberlik adına siyaset yapacağız. Bu yeni bir başlangıçtır. Bu yeni bir süreçtir. Bu süreç içerisinde birlik ve beraberliği tesis ettiğimiz müddetçe başarılı olacağımıza canı gönülden inanıyorum. Cenab-ı Haktan hayırlara vesile olmasını diliyorum. Akıl, fikir inanç ve amaç birliği ile hizmet vermeye devam edeceğiz. Halka rağmen değil, halk için halkla bütünleşeceğiz. Ayrıca bugün tüm Annelerimizin gününü kutluyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim, yolumuzu açık etsin” diye sözlerini tamamladı.
 
AK Partide devir teslim töreni
 
İl Yönetim Kurulu Üyesi engin Güvenç ise konuşmasında tüm teşkilatın kırgınlıkları bir kenara bırakıp, AK Parti’nin başarısı için çaba harcamalarını istedi.
 
Devir teslim törenine çok sayıda partilinin yanı sıra; Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy, Eski İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan, İBB Meclis Üyesi Av. Nurettin Çelik ve Hicran Çelikyay, meclis üyeleri, Hüseyin Coşgun, Mehmet BüyükAbdullah Akşahin, Hasan Durhat, Saim Kain, Selçuk Bozkır, Ebru Tekin, Ergin Durdu, Abdullah GünaylıMehmet Yaman ve yine AK Partili, Erol Akkuş, İsmail Bülbül, Şems Çakıroğlu, Salih Güzel, Cemil Özbalta ve Murat Karataş ve işadamı Serkan Torun da hazır bulundular. 
 
Devir teslim töreninin ardından İlçe Başkanı Salih Bayraktar tüm partililerle tek tek ilgilenerek teşekkür etti.
 
foto-galeri--foto-galeri.gif

Bu haber toplam 12441 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
3 Yorum