AK Parti Sarıyer’de 5 puan önde çıktı

AK Parti Sarıyer’de 5 puan önde çıktı
Başbakan Erdoğan İstanbul’da yaptırdığı anketin sonuçları açıkladı.

 

Başbakan Erdoğan'ın İstanbul milletvekilleriyle yaptığı toplantıda İstanbul'daki son anket sonuçları da açıklandı. Sarıyer’de AK Parti, CHP’nin 5 puan üstünde çıktı. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul milletvekilleriyle yaptığı toplantıda İstanbul'da yaptırdığı anketin sonuçlarını da açıkladı. AK Parti'nin ildeki oyunun yüzde 52,1, Başkan Kadir Topbaş'a desteğin ise yüzde 55'e çıktığı belirtildi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan kahvaltılı değerlendirme toplantısına İstanbul milletvekilleri ile il teşkilatından gençlik ve kadın kolları yöneticileri katıldı. 61 kişinin hazır bulunduğu toplantıda, çözüm sürecinde gelinen durumu anlatan Erdoğan, "Her şey planlandığı gibi gidiyor. Muhalefetin bütün olumsuz yaklaşımına karşın bu işi bitirmeye kararlıyız" dedi.

"HALKIN DESTEĞİ GİDEREK ARTIYOR"
Akil İnsanlar Heyeti'nin çalışmalarından memnuniyetini de dile getiren Erdoğan'ın, "Toplumun her kesimine hitap eden, bu konunun uzmanı isimler çalışıyor. Performansları da beklediğimden yüksek. Çözüm sürecine halkın desteği giderek artıyor" dediği belirtildi. Milletvekilleri ve teşkilatından da bu çalışmalara destek isteyen Başbakan'ın "Projeye gönüllü olarak sahip çıkın" uyarısında bulunduğu belirtildi.  

İLÇE İLÇE OY ORANLARI

ilce_ilce_oylar_1423.jpg

 
DESTEK YÜZDE 70'E ÇIKTI
Sürecin başlangıcında bazı bölgelerde oluşan olumsuz tablonun, yürütülen çalışmalar sonrası daha iyi noktalara gelmeye başladığını kaydeden Erdoğan, Türkiye genelinde sürece desteğin yüzde 57'lerden bugün yüzde 70'lere ulaştığını da açıkladı. Bu orana gelinmesinde 3 aydır çatışmaların durması ve şehit cenazesi gelmemesinin etkili olduğu ve yurt genelinde yürütülen bilgilendirme çalışmalarının meyvesini verdiği kaydedildi. Başbakan'ın, desteğin en düşük çıktığı Karadeniz ve Ege'nin ardından tüm yurtta çözüm sürecinin anlatılması için çalışma başlattıklarını da söylediği kaydedildi. AK Partililer, önümüzdeki günlerde Akdeniz, Marmara ve İç Anadolu Bölgelerine heyetler halinde giderek süreci anlatacak. Daha sonra da Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da çalışma yapılacak. 

TOPBAŞ'IN OYU İSTANBUL'DA AK PARTİ'Yİ GEÇTİ
Toplantıda İstanbul için yapılan anketin sonuçları da açıklandı. Buna göre AK Parti'nin oyu yüzde 52.1 çıkarken başkan Kadir Topbaş'a olan destek ise yüzde 55 çıktı. CHP'nin oy oranının ise yüzde 29,3 olduğu vurgulandı.

AK PARTİ AÇIK ARA ÖNDE
Anket sonuçlarına göre Belediye Başkanlıklarının CHP'de olduğu Adalar, Şişli, Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş dışındaki tüm ilçe belediyelerinde AK Parti'nin önde olduğu kaydedilirken, CHP'li belediyelerin olduğu pek çok ilçede AK Parti'nin oy oranının daha yüksek çıktığı ifade edildi.

SARIYER’DE AK PARTİ 5 PUAN ÖNDE  
Avcılar'da AK Parti'nin oy oranının yüzde 46, CHP'nin yüzde 38 olduğu, Sarıyer’de AK Parti yüzde 45 CHP yüzde 40  Silivri'de oranın yüzde 46'ya yüzde 34 olduğu ifade edilirken, parti oyu bazında CHP'ye büyük fark atılan ilçeler de, Esenler, Sultanbeyli olarak sıralandı.  Sultanbeyli'de AK Parti'nin oy oranının yüzde 69, CHP'nin ise yüzde 8 olarak görüldüğü, Esenler'de bu paylaşımın AK Parti yüzde 68, CHP yüzde 14, Arnavutköy'de AK Parti yüzde 67 CHP yüzde 13, Bağcılar'da da AK Parti yüzde 63 CHP yüzde 17 olarak görüldüğü kaydedildi.

MUSTAFA SARIGÜL YÜZDE 70'LERDE
AK Parti anketinde CHP'nin kalesi bilinen bazı ilçelerde CHP yine önde. Kadıköy'de CHP % 51, AK Parti % 28; Beşiktaş'ta CHP % 61, AK Parti % 23; Bakırköy'de CHP % 56, AK Parti % 29 görünüyor. Şişli'de Mustafa Sarıgül'e destek % 70'lerde. Ankete göre CHP'nin elindeki Büyükçekmece, Çatalca, Silivri, Sarıyer, Kartal ve Maltepe'de AK Parti önde.

"UYANIK OLUN"
Erdoğan, seçim sürecine yönelik çalışmalar konusunda da uyarılarda bulundu. Başbakan'ın, teşkilatına "Kapı kapı dolaşarak yürüttüğümüz çalışmaları halka anlatın. Muhalefetin tavrı ortada. Sürekli hakaret var. Bundan sonraki süreçte de provoke etmeye çalışacaklardır. Birlik ve beraberliği koruyun. Uyanık olun" uyarılarında bulunduğu da belirtildi. Başbakan'ın sunumunun ardından toplantıda milletvekilleri ve parti yöneticileri de söz alarak hem süreç hem de İstanbul'daki projelerle ilgili sorular yöneltti. Çoğu milletvekili, 20 milletvekilinin söz aldığı kaydedildi.

Bu haber toplam 10347 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
4 Yorum