AK Parti İl Başkanı görevden alındı

AK Parti İl Başkanı görevden alındı
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak görevden alındı. İşte Şenocak’ın yerine gelecek isim..

AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak görevden alındı. Yerine ise Osman Nuri Kabaktepe atandı. Bayram Şenocak kongrede aday olmayacağını ve görevini yeni bir isme devredeceğini açıkladı.

Osman Nuri Kabaktepe Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya yakınlığı ile de biliniyor.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Araştırmacı yazar, STK yöneticisi, siyasetçi. 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı.  2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu haber toplam 26373 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT