'AK Parti bu salondan çıktı, Nurettin Çelik de çıksın'

'AK Parti bu salondan çıktı, Nurettin Çelik de çıksın'
Nurettin Çelik AK Parti'nin kurulduğu salondan coşkulu kalabalığa seslendi.
AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Av. Nurettin Çelik, AK Parti’nin Sarıyer’de kurulduğu salonda büyük bir coşkuyla karşılandı. AK Parti teşkilatı kurucu ilçe başkanı olan Çelik’e büyük sevgi gösterisinde bulundu.
 
AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Av. Nurettin Çelik, İlayda Düğün Salonu’nda aday tanıtım toplantısı düzenledi. İlginin büyük olduğu toplantıda Çelik, büyük bir coşkuyla karşılandı. Salona yüzlerce partilinin alkışları arasında giren Çelik, salonu dolduran kalabalığı selamladı.

ncelik5.jpg
 
Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İlayda Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen aday tanıtım şölenine AK Parti teşkilat üyeleri, Sivaslılar Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Yeşilyurt, Sivas Zara Karacahisar Köyü Dernek Başkanı Hasan Güngör, Gölova Vakfı Başkanı Adnan Akça, Sivas Vadi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Torun, Akıncılar Derneği Başkanı İslam Karaoğlu, Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri, FSM Muhtarı Osman Karaçam, Yeniköy Muhtarı Engin Cevahiroğlu, Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz, FSM Kooperatif Başkanı Fazlı Ceylan ve çok sayıda Sarıyerli vatandaş katıldı.

ncelik8.jpg
 
Sevgi gösterileri içinde konuşmasına başladı
8 yıl AK Parti ilçe başkanlık görevinde bulunan Av. Nurettin Çelik, hayatından kesitlerin ve Sarıyer için düşündüğü hedeflerinin gösterildiği sinevizyon gösteriminin ardından büyük alkışlarla kürsüye geldi. “Sevgili kardeşlerim, dava arkadaşlarım, canlarım hepimiz hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayan Çelik, “Bugün buradaki şu coşkulu haliniz, sonuç ne olursa olsun ben alacağımı aldım, Allah hepinizden razı olsun. Beni yalnız bırakmayarak buraya geldiniz” dedi.

ncelik4.jpg

“Sarıyer yalnız ve sahipsiz değil” 
Nurettin Çelik, şöyle konuştu; “Hayırlara vesile olacaksa ve hayırlı hizmetlerin içinde olmayı bana nasip edecekse başkanlığı nasip etsin; eğer beni yanlışa sürükleyecek veya sizlere hizmet etmekten alıkoyacaksa öyle bir makam da, mevki de başkanlık da istemiyorum… Yaklaşan bir seçim var. Bu seçimde Sarıyer yalnız ve sahipsiz değil. Yıllardır bu işin içinde bu davanın adamı ve emektarı olmaya çalıştık. Bunu da başardığımızı bugün bu topluluk gösteriyor. Sarıyer gerçekten Anadolu’nun bir mozaiği. Sadece benim memleketim olan Sivaslı dostlarım yok burada.”  

ncelik2.jpg

“Hiç kimse arasında ayırım yapmadım”
8 yıllık ilçe başkanlığı görevi süresince, “Halka hizmetin hakka hizmettir” bilinciyle çalıştığını ve hiç kimse arasında ayırım yapmadığının altını çizen Çelik, “Şu anda aramızda farklı düşüncede olan arkadaşlarım da var. Bu güzelliğin devam etmesini diliyorum. Sarıyer’in hak ettiği idareye kavuşmasını istiyoruz sorunların halledilmesi adına ve sizlere söz veriyoruz. Biz şuna inanıyoruz, ne yaparsanız yapın her işin bir sonu vardır. Bir gün başlayacağımız görevin son bulacağını biliyoruz. Geriye dönüp baktığınızda iyi ve güzel şeyler yapabildim diyebiliyor musunuz? Arkanızdan insanlar size “Allah razı olsun, evet Nurettin iyiydi” diyebiliyorlar mı o zaman bu yeterli. İnşallah bugüne kadar gösterdiğiniz sevgi bugünden sonra da aynı şekilde devam eder” şeklinde salondaki vatandaşlara seslendi.

ncelik1.jpg
 
Bu ülke hepimize yeter
Ülkenin bütünlüğüne zarar verilmek istendiğini ifade eden Çelik; “Ülkemiz hepimize yeter, çünkü hepimiz için kendi inancımız doğrultusunda rahat yaşayabileceğimiz bir ortam. İnşallah bu ortamı bozmak isteyenlere Rabbim fırsat vermez” dedi. 

ncelik7.jpg

“Sarıyer’in problemlerini biliyorum” 
Çelik, konuşmasına şöyle devam etti; “Sarıyer’in girmediğim sokağı ve mahallesi olduğuna inanmıyorum. Sarıyer’in problemlerini de biliyorum. Belediyecilik deneyimimle de bu problemlerin çözümünün var olduğuna inanıyorum. Hukukçu kimliğimle bu problemlerin çözümünde hukukun ve kanunların önemli olduğunu biliyorum. Bu noktada da hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Yasal değişikliklerin yardımıyla mutlaka Sarıyer’deki problemler çözülecektir. Sarıyer’deki problemler çözümsüz değil. O problemleri oy zamanı geldiği zaman aklımıza gelerek değil, biz o problemlerin kökünden çözümü için çaba sarf edeceğiz. İl Başkanımız Aziz Bey’in dediği gibi Sarıyer’de verilmiş ahımız var. Sarıyer’de gece gündüz problemlerin çözümü aşamasında çabalarımız var. İnşallah bu çabaları sizlerden yetki alarak ve sizlerden alacağımız görevle daha iyi noktalara taşımak hepimizin boynunun borcu.”

“Kimseye kapımı kapatmadım”
Çelik; “Hedefimiz şu; inşallah bugün başlayan bu kutlu yol sizlerin de duasıyla belli bir noktaya gidecek. Ben kendime güveniyorum bu işin altından adam gibi kalkacağım. Hiç şüpheniz olmasın. 5 yıl belediye başkan yardımcılığı yaptım. Şahit olan arkadaşlarımız vardır. Kapım hiçbir zaman kapalı kalmadı. İnşallah yine böyle olacak çünkü böyle olması da lazım. Bir belediye başkanı halkının derdiyle dertlenir ve 24 saat de onun emrinde olur”.  

ncelik3.jpg

“Bu salon Sarıyer’de AK Parti’nin kurulduğu yer” 
Tüm vatandaşlara aynı mesafede olabilmek için salonda dolaşarak konuşmasını yapan Çelik, “1994 öncesi Sarıyer’i hiç unutmayın ne olur. İstanbul’un ne halde olduğunu unutmayın. O zihniyet İstanbul’u ne hale getirmişti. Ama ondan sonra İstanbul’a sihirli bir el değdi sanki. Sihirli değildi, sadece sizin duanızı almıştı Recep Tayyip Erdoğan, sayın başbakanımız ve o günkü belediye başkanımız. Sizlerin duasını alarak çıkmıştı yola. Dua olmadan yani bu işin maneviyatı olmadan olmaz. Bilgi de beceri de lazım ama dua mutlaka lazım değerli dostlar. Sene 2001, Kasım ayı. Bu salonun bende çok ayrı bir yeri var. Bu salon Sarıyer’de AK Parti’nin kurulduğu yerdir. AK Parti burada doğdu ve buradan çıktı. Diyoruz ki o gün AK Parti’yi buradan çıkaran dostlar duanızla, yardımınızla, gayretinizle “Nurettin’i de buradan çıkartırsınız" diye düşünüyorum. Bugün düşen bayrağı yeniden kaldırmak zamanıdır. O bayrağı hep beraber yerden kaldırmaya söz veriyor muyuz?” diyerek konuşmasını noktalayan Çelik, salondakilerce “Evet” diye cevaplanarak ayakta alkışlandı.
 
Çelik, programın sonunda vatandaşlara salonun kapısında tek tek teşekkür etti. 
 


ncelik6.jpg

Bu haber toplam 6892 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT