AK Parti aday adaylarını tanıttı

AK Parti aday adaylarını tanıttı
AK Parti'nin Sarıyer Belediye Başkan aday adayları, delegelere ve basına tanıtıldı.

Pazar günü yapılacak temayül yoklamasından önce AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayları, Bahar Cauntry’de düzenlenen yemekli toplantıda ilçe teşkilatı ve basına mensuplarına tanıtıldı. Çok sayıda delegenin katıldığı toplantıda aday adaylarına, kendilerini tanıtmaları için 5’er dakikalık süre verildi. Renkli görüntülere sahne olan toplantının açılış konuşmasını AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir yaptı.AK PARTİ SARIYER İLÇE BAŞKANI HÜSEYİN ÖZDEMİR:
AK Parti iktidarı güçlü bir Türkiye için çalışmalara hızla devam ediyor. İktidarımız olan 7 yıllık süre zarfı başarılarla dolu. Verdiğimiz sözlerin çoğunlukla tutulduğunu düşünüyorum. Ülke ve milletimiz için AK kadrolar daha çok iş çıkartacaktır. Yerel seçimlerle ilgili olarak Sarıyer'de altyapı hazırlıkları tamamlandı ve arazi çalışmalarımız başladı. Biz belediyecilik adına bir devrim gerçekleştirdik. belediyecilik bizim işimiz. Eskiden İstanbul çöp yığınları, susuzluk ve hava kirliliği ile anılırdı. Ama şimdi modern bir dünya kenti İstanbul ile karşı karşıyayız.Başbakan ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'çok çalışın' diyor. Muhalefetin her türlü propagandasına rağmen faaliyetlerinizi herkese anlatın diyor. Bizler bu süreci çok elit bir şekilde yürüteceğiz.
Aday adayları kendilerini şöyle ifade etti: 


SARIYER BELEDİYE BAŞKANI YUSUF TÜLÜN:
Hüseyin Özdemir'den sonra söz alan Yusuf Tülün kısa bir konuşma yaptı ve tüm aday adaylarına başarılar diledi.
MUSTAFA BAŞARAN:
2009 seçimleri ülkemizde çok çetin geçecek. Önemli olan başarıyı elde etmektir. Elimizden geldiğince çalışmalarımızı sıklaştırmalıyız. Malumunuz üzere şuan Bahçeköy Belediye Başkanı'yım. Yasa gereğince tüzel kişiliğimiz sona erecek. 20 yıldır siyasetin içerisindeyim. Teşkilatın her kademesinde görevde bulundum. 12 yıldır görevde olan ve devrilemez denilen bir belediye yönetimi karşısında seçimde galip gelerek Bahçeköy'de Başkan oldum. 5 yıldır Bahçeköy'de çok şey yaptık. 43 yaşındayım, 40 yıldır Bahçeköy ve Sarıyer'de ikamet ediyorum. Birikimlerim, genç olmam, vizyon ve misyon sahibi olmam sonucunda Sarıyer'de ben de varım diyorum. Bazıları adaylığımı farklı yorumlasa da herkesten destek bekliyorum.
TURGAY BOYAR:
1963 Sarıyerli doğumlu olan Boyar Sarıyer Büyük Camii'nin İmamı olan Hacı Sadık Efendi'nin torunu olduğunu belirterek başladığı konuşmada; 'Bir Sarıyerli olarak doğduğum yerlere hizmet etmek için ben de buradayım sizlerin bu görevi takdirlerinize bırakıyorum' dedi. Boyar, 5 dakikalık konuşma hakkının 1 dakikasını kullanmakla yetindi.
CENGİZ BUCAK:
'Kadın-erkek, genç-yaşlı bir araya bu akşam bir amaçla toplandık. Sarıyer'in en büyük problemi olan Mülkiyet problemi ve problemi Sarıyer'de yaşayan bir başkan çözebilir ancak. Ben Derbent'te ikamet ediyorum. Sarıyer'in mülkiyet sorununu 25 yıldır ben de yaşıyorum. Burada sizin yaşadığınız tüm sorunları ben de sizin gibi yaşıyorum. Sarıyerliyi, Sarıyer'den koparmayacak çözümlerle buradayım. Anadolu insanı olarak piyano da çalıyorum, saz da çalıyorum; Kur'an okumasını da biliyorum' diyen Bucak 5 dakikalalık konuşma süresini aştı.
NURETTİN ÇELİK:
Geceye katılan herkesin yeni yılını ve hicri yılını kutlayan Nurettin Çelik, Filistin'de yaşanan insanlık dramını kınadı. Filistin'e desteklerinden ötürü Başbakan recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini sunan Çelik, 1 dakika süren konuşmasının sonunda delegelerden destek beklediğini belirtti.
ALİ DÜŞMEZ:
İlk, orta ve lise eğitimini Sarıyer'de aldığını belirten Düşmez; '70 yıllık bir firmanın genel müdürüyüm. 2004'ten itibaren de Beyoğlu İl Genel Meclis Üyesi'yim. Bir Sarıyerli olarak gerek iş, gerekse siyasi birikimlerimi Başkan olarak çok daha verimli hizmetler yapacağıma inanıyorum. Bir yönetici olarak iyi ile yetinmem ve daima mükemmeli ararım. Sarıyer'de bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan çok güzel işler var. Ama eksik kalan bazı şeyler de var. Herşey daha güzel olabilir' dedi.
OSMAN GÜLOĞLU:
Kısa bir özgeçmişini anlatarak başladığı konuşmasında Güloğlu; 'Sarıyer'in temel sorunlarının neler olduğunu biliyorum. Sarıyer'de yetişmiş bürokrasi de olsun,diğer konularda iş adamalrı olsun onlara destek verip, onları gerekli yerlere taşımada da elimden gelen gayreti sarfedeceğim. farklı seslere yaklaşım gösterip bunları zengin olarak algılayacağım, rakiplerimle bile dostça ilişkilerimi sürdüreceğim. Teşkilatımın yüzü asıksa kusuru kendimde arayacağım. Bu anlamda pazar günü yapılacak olan temayül yoklamasında sizlerin desteğini bekliyorum. ' dedi.
M.AKİF ŞİŞMANOĞLU:
Aday adaylık başvuru sürecinin son gününde adaylığını açıklayan Şişmanoğlu; 'Sarıyer'in menfaati öncelikli yani samimi ve başkasının derdini dert edinen ve derdine çare bulma kaygısını taşıma ilkesine dayalı olan, duyarlı siyaset anlayışına gönülden bağlı olmam ve teşkilatımızdaki arkadaşlarımızın da beni bu kişiliğimle tanıyor olması benim en büyük güvencem bu adaylık yolunda. Bize adaylık kısmet olursa üzerinde hassasiyetle duracağım ve partimiz için büyük önem taşıdığına inandığım iki önemli husus var. Bunlardan bir tanesi partinin omurgası, bir tanesi de karizması. Biz bu omurganın zedelenmesine hiçbir şekilde müsade etmeyeceğiz. Karizması da AK İsmimiz ve partimizin temiz siyaseti, namusu. Bu karizmayı da çizmeyeceğiz, çizdirmeyeceğiz.' dedi.
ERDOĞAN TOZAN:
7 yaşından itibaren Sarıyer'de ikamet ettiği belirten Tozan, teşkilatlarda 20 yılı aşkın bir geçmişi olduğunu belirterek yaptığı konuşmada; 'İlçemizle ilgili beklentilerin ve ihtiyaçların farkındayım, halkın içinde halkla beraber, sivil toplum kuruluşlarının ve teşkilatımızın ve halkımızın söz sahibi olduğu bir belediyecilik için, çatışmacı değil uzlaşmacı bir anlayış için,gençlerimizin geleceği için, yaşlılarımıza ilgi ve saygı için, kadınlarımızın sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlayabilmek için,porjeler üreten, sorun çözen bir anlayış için güzel Sarıyerimize hizmet etmek için ben de varım. Delegelerimizin kararının ilçemiz, ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum.' dedi.
İSKENDER YAMAN:
İsrail'in Gazze'ye saldırısını nefretle kınayan Yaman; '2004 seçimlerinde de Sarıyer Belediye Başkanlığı için yine aday adayıydım. O günden bugüne kadar kendimi 29 Mart seçimlerine hazırladım. 50 kişilik özel çalışma ekibim var. Bu ekibimin içinde yerli-yabancı, hukukçu ve akademisyen, birbirinden değerli insanlar var. Bütün gücümle çalışacağım. Proje belediyeciliği yapacağım. Pazar günkü yoklamada oy kullanacak arkadaşlarım Hazreti Muhammed’in dediği gibi; aklınızın ve vicdanınızın sesini dinleyerek oy vermenizi istiyorum' dedi.

Bu haber toplam 3393 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT