ADD’den Başkan Genç’e ziyaret

ADD’den Başkan Genç’e ziyaret
ADD, Şükrü Genç’i Başkanlık Binası’nda ziyaret ederek başarılar diledi ve bazı taleplerde bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) Sarıyer Şubesi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i Başkanlık Binası’nda ziyaret ederek başarılar diledi ve bazı taleplerde bulundu.

ADD ilçe yöneticileri ve mahalle temsilcilerinden oluşan 40 dernek üyesi Başkan Şükrü Genç’in Sarıyer’de başarılı olması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarının belirtti.

“Şükrü Genç’in kazanması Mustafa Kemalin kazanması demek”
ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, 20 yıl gibi uzun bir süreden sonra Sarıyer’de seçimi Şükrü Genç sayesinde cumhuriyetten, Mustafa Kemal’den yana olanların kazandığını belirterek, “Sarıyer’de Şükrü Genç’in kazanması demek, Mustafa Kemal’in kazanması anlamına geliyor.  Biz sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük sivil toplum örgütlenmesi olarak Başkan Genç’in başarılı olması için bütün gücümüzle çalışmaya hazırız” dedi. Konuşmanın ardından dernek yöneticileri Belediye Kütüphanesi, Kültür Merkezi, üniversite öğrencileri için yurt, okul ve parklardaki Atatürk büstlerinin bakım ve temizliğinin yapılması başta olmak üzere bazı taleplerini Başkan Şükrü Genç’e iletti. 
“Her şeyi kamuoyu ile paylaşacağız”

Şükrü Genç ise, Sarıyer’de ilk kez birlik ve beraberlik içinde el ele vererek seçimin alındığına dikkat çekerek, “Sarıyer’de seçimi kazandıktan sonra, neden kazanmamamız gerektiğini daha iyi anladık. Çok yakında bunu kamuoyuyla paylaşacağız. Bu noktada sizlerin desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var tabi ki. Daha önceki yönetimin döneminin envanterini çıkarıyoruz. Bu bilgileri kamuoyu ile paylaşacağız. O zaman ne kadar haklı olduğumuzu göreceksiniz” dedi.

Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi veren Şükrü Genç,  Sarıyer’deki camiler başta olmak üzere bütün ibadethanelerin temizliğine başlandığını, okulların da düzenli olarak temizliğinin yapılması için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Belediyenin artık yeni, tüm Sarıyer’i Sarıyerlileri kapsayan bir anlayışla hizmet vereceğini vurgulayan Şükrü Genç, şu bilgileri verdi: “Sivil toplum örgütleri ile iletişim için, engelli vatandaşlarımız için, çocuk ve kadınlarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmek için yeni birimler oluşturduk. Sarıyer’de yeni bir belediye ve belediyecilik anlayışını yerleştireceğiz. Geçmişle bugün arasına kalın bir çizgi çekeceğiz. Hangi görüşten olursa olsun, hangi dinden, mezhepten olursa olsun başlattığımız bu seferberlikte hep birlikte olacağız. Sizlere desteğiniz için çok teşekkür ederim.”

ADD yöneticileri Başkan Şükrü Genç’e bir Atatürk tablosu armağan etti.

Bu haber toplam 1226 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT