Adaylar için zaman daraldı

Adaylar için zaman daraldı
Yüksek Seçim Kurulu'nun 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak mahalli seçimlere ilişkin kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Son gün 1 Aralık olarak açıklandı.


Buna göre, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimde aday olmak isteyen hâkimler ve savcılar, yüksek yargı organları mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, (subay ve astsubaylar) siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar, en geç 1 Aralık 2013 Pazar günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.
Emeklilik dilekçesi vererek belediye başkanlığına aday olacak kamu görevlileri ise 1 Aralık 2013 Pazar tarihinden geçerli olmak üzere emeklilik isteğini belirten dilekçelerini en geç 1 Aralık 2013 Pazar günü saat: 17.00'ye kadar verecek.
Yüksek Seçim Kurulu, görev yaptıkları yerden aday olmak isteyen siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyelerinin de aynı tarihte istifa etmeleri gerektiğini belirtti.
 

Bu haber toplam 2799 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum