Acıbadem'e verilen kültür merkezini sordu

Acıbadem'e verilen kültür merkezini sordu
AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Şükrü Genç’e Acıbadem’e kiraya verilen Demirciköy’deki Kültür Merkezi’nin halka neden kapatıldığını sordu.

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Aralık ayı meclis toplantısında Acıbadem Hastanesi’ne kiraya verildikten sonra tüm bölümleri Sarıyer halkına kapatılan Demirciköy’deki Kültür Merkezi’yle ilgili önerge verdi.AK Partili Coşgun, “Geçtiğimiz dönem Demirciköy Kültür Merkezi ile ilgili verdiğimiz önergeye, sayın başkan cevaben, Kültür Merkezi bilabedel halkın istediği zaman amacına uygun bir şekilde kullanılacağını belirtmişti. Ama şuan orası bir sağlık kuruluşuna kiraya verildi, halk hiçbir şekilde buradan faydalanamamaktadır. Hani halk kullanacaktı?” diye sordu.

Biz olmasak Ayazağa’daki Kültür Merkezi Sarıyer’e devrolmayacaktı 
AK Partili Coşgun’un gündeme getirdiği diğer bir konu ise Ayazağa’daki Kültür Merkezi oldu. Coşgun, Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi ile ilgili olarak, "Kasım ayında verdiğimiz önergeye Gökan Zeybek zor da olsa bir cevap verebildi. Ayazağa, Sarıyer'e devrolduğundan beri Rauf Denktaş Kültür Merkezi’ni hiç konuşmayan ve bu konuda ne yapacağını bilmeyen belediye yönetimi bizim zorlamalarımızla konuyla ilgilenmeye başladı. Buradan AK Partili Meclis Üyelerimiz Mehmet Yaman, Abdullah Akşahin, Engin Durdu ve Selçuk Bozkır meclis üyesi grup arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Özellikle Selçuk Bozkır abimizin özel çabaları olmasaydı bu sürecin hiç olamayacağını ya da bu kadar hızla ilerlemeyeceğini düşünüyorum. Sarıyer'in fiziki şartlarından dolayı tam donanımlı bir kültür merkezimiz yok. Ayrıca Kültür Merkezi'nde bulunan düğün salonunun kiralama yöntemi ve usul ile ilgili Ayazağalı vatandaşlarımızın ciddi endişeleri var” dedi.

Maslak’taki arsanın yarısı kime gitti?
Ayrıca Coşgun, “Maslak sınırlarında Sarıyer'e devrolan arsanın yarısının Sarıyer Belediyesi'ne, yarısının ise kime ne karşılığı verildiğini de merakla bekliyoruz” diye sordu.

 

Bu haber toplam 5767 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT