Acarlar’da güvenlik skandalı

Acarlar’da güvenlik skandalı
R.Kavağı Muhtarı Bayraktar’ın başına gelenler Acarlar’daki güvenlik skandalını ortaya çıkardı.

Hasta ziyareti için Acarlar Sitesi’ne giden Rumelikavağı Muhtarı Cevdet Bayraktar’ın başına gelenler Acarlar’daki güvenlik skandalını ortaya çıkardı.

Geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde hasta ziyareti için Acarlar Sitesi’ne giden Bayraktar, giriş kapısından 60 metre uzaklıkta site yönetimin park için gösterdiği alana aracını çapraz bir şekilde park etti. Saat 22.30 civarı biten ziyaretinden sonra aracını bıraktığı şekilde bulamayan Bayraktar, Acarlar Sitesi’ndeki yaşadığı güvenlik zafiyetini anlattı.

‘Aracıma çarpıp, kaçmışlar’
Çarpraz bir şekilde park ettiği aracını, kaldırıma paralel bir şekilde bulduğunu söyleyen Bayraktar; “Arabamı öyle görünce anahtarını içinde unuttum da birisi mi değiştirdi dedim. Hayretler içersinde arabayı çalıştırmak üzere aracıma bindim ki yoldan geçen birisi arabanın arkasının dağılmış olduğunu söyledi. Birisi aracıma arkadan sert bir şekilde çarpıp kaçmış. Çarpma şiddetiyle de arabam ters dönmüş” dedi.

Geçirdiği şaşkınlık sonrası olayı jandarma’ya bildiren muhtar, sitenin güvenlik görevlilerinin ve Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun da eşi olan Acarlar Sitesi Yönetim Kurulu Üyesi Birol Çubukçu ile görüştüğünü ve halen aracın bulunmadığını belirterek aracına çarpıp kaçan kişinin korunduğunu iddia etti.

Muhtar, Acarlar’ı mahkemeye verecek
Bayraktar; “Jandarma çağırıp ifade verdim. Güvenlikçilere ise olayı sorduğumda ‘biz görmedik’ dediler. Bu kaza otobanda bile olsa böyle zarar olmaz. Hiç mi ses duyulmadı bilmiyorum. Kapı yol geçen hanı gibi. Kimse kimsin, nereye gidiyorsun diye bir soru sormuyor. Girişte kamera var, kameraya bakın dedik ama 2 gündür arızalı dediler. Daha önce kendisiyle mahkemelik olduğum Acarlar Yönetim Kurulu Üyesi Birol Çubukçu’nun evine gittim. ‘Ben talimat verdim, güvenlikçiler sabaha kadar arayacak’ dedi. Bana çarpan kişiyi resmen korumaya aldılar. Çubukçu’ya bu işi çözeceksiniz ve Acarlar’ı mahkemeye vereceğimi söyledim.” dedi. Bayraktar, aracının ise halen daha Acarlar Sitesi’nde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 10491 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT