300 yıllık tarihi yalıda yangın

300 yıllık tarihi yalıda yangın
Sarıyer'de Suna Mardin'in tarihi Ratip Efendi yalısında akşam saatlerinde yangın çıktı.

Yalının şöminesinden kaynaklanan yangına  itfaiye ekipleri müdahale etti. Üç katlı tarihi yalının denize bakan ikinci ve üçüncü katları büyük hasar gördü.

Sarıyer Yeniköy Köybaşı Caddesi 179 numaradaki Suna Mardin'e ait tarihi 3 katlı Ratip Efendi yalısında akşam 19.00 sıralarında yangın çıktı. Yangın kısa sürede yalının çatı katına sıçradı. Yangını gören mahalle sakinleri itfaiye ekiplerine haber verirken, yangına ilk müdahale ise yalıda tesisatçı olarak çalışan Şükrü Çelik tarafından yapıldı.

Yangının büyümesinin ardından ise Mardin'e ait olan yalıda kiracı olarak oturan Siemens'in Türkiye Ticari Genel Müdürü Thomas Kolbinger'in eşi Mrs. Kolbinger kendisini dışarı attı. Olay yerine kısa sürede gelen İstinye itfaiyesi ekipleri yirmi dakika kadar süren bir çalışmanın ardından yangını söndürdü. Yalının elektrik tesisatçısı Çelik, yangının şömineden çıktığını söyledi. Yalının denize bakan ikinci ve üçüncü katında büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yangını eşinden öğrenen Thomas Kolbinger'in de olay yerine geldiği görüldü.

Bu haber toplam 1187 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT