232 ağaç taşındı, inşaat çalışmaları başlıyor

232 ağaç taşındı, inşaat çalışmaları başlıyor
Siyahkalem’in, Zekeriyaköy’de 467 bin metrekarelik alanda gerçekleştirdiği konut projesinin inşaat alanında bulunan 232 ağacın taşıma işlemi tamamlandı. Firma yetkilileri inşaatın önümüzdeki günlerde başlayacağını bildirdi.
Zekeriyaköy’de 467 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan toplam 1.167 konut ve 15.000 metrekarelik bir çarşıdan oluşan KÖY projesi için start verildi.  İnşaat alanı içinde yer alan 232 ağacın Alman Opitz firması tarafından taşıma işlemi tamamlandı.
1.3 milyar TL yatırım değerine sahip olan KÖY projesinin 264.000 m2’si yeşil alana ayrıldı.
 
Dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği projelerle uluslararası bilinirliğe sahip, pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından tasarlanan KÖY’de 5 ayrı konut tipi yer alıyor.
 
80 m2 ile 204 m2 arasında değişen büyüklüklerde 420 adet apartman dairesi, 194m2 ile 266 m2 arasında değişen büyüklüklerde 584 adet çift dubleksin yer aldığı KÖY’de 181 m2 ile 199 m2 aralığında 74 sıra ev bulunuyor.
 
Projede büyüklükleri 400 m2 olan ikiz villa sayısı 68, 461 m2’lik müstakil villa sayısı ise 21 adetle sınırlı.
 
koy_ic21.jpg
KÖY’ÜN ÇARŞISI - ÇARŞIKÖY
KÖY projesinde, 15 bin metrekareye sahip, uluslararası markaların yanı sıra yöreye 
özgü farklı damak tatlarına uygun restoranlar, kafeler, süpermarket, veteriner, organik pazarın yanı sıra sinema salonlarının da bulunduğu açık bir çarşı yer alıyor.
 
AKILLI EVLER
Akıllı ev otomasyon sistemine sahip olan Köy evleri, hayatı kolaylaştıran birçok detay ve konfor sunuyor. Konut sahipleri gerektiğinde, otomatik programlanabilir özelliği ile aydınlatmayı ve ısıtmayı uzaktan kontrol edebiliyor. 24 saat güvenlik sistemi, kameralı izleme sistemleri, itfaiyeye bağlı yangın alarm sistemi ve herhangi bir kaçak durumunda kendini kapatabilen doğalgaz alarm sistemi ile de güven dolu bir hayat vadediyor.
 
2 OKUL VE SOSYAL ALANLAR
Köy projesinde 1’i anaokul, 1’i ilkokul olmak üzere 2 okul, 1.600 m2 otopark, 1.600 m2 kapalı spor alanı ve 400 m2’lik kafeterya alanının yanı sıra 2 tenis kortu, 4 basketbol sahası ve 3 açık havuz yüzme havuzu yer alıyor.
 
ULAŞIM
3. köprü ve 3. Havalimanına yakın olan KÖY Projesi,  Maslak’a 20 dakika, Hacıosman Metro İstasyonu’da 12 dakika,  Sarıyer İDO’ya 10 dakika mesafede yer alıyor.
 
zekic3.jpg
 
LEED YERLEŞKE SERTİFİKASI
KÖY Projesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak LEED NEIGHBORHOOD sertifikasını almak için başvurdu. LEED for Neighborhood alabilmenin koşulları arasında yer alan,  “ailelerin temel ihtiyaçlarını yerleşim içerisinde yürüme mesafesinde giderilebilmesi”, “ekolojik düzenin bozulmaması için ışık kirliliğini azaltıcı gece aydınlatması”,  “ekolojik özelliklerinin ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik peyzaj tasarımı”, “insan sağlığına zararlı etkisi olan inşaat malzemelerinin kullanılmaması”, “alerjik veya kanserojen malzemelerin yasaklanması”, “inşaat sürecinde çevreci kalite kontrol önlemlerinin uygulanarak çevresel bozulmanın ve kullanım sürecinde ortaya çıkacak insan sağlığına zararlı problemlerin minimumda tutulması” gibi kriterler yerine getirilecek.

Bu haber toplam 6223 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT