23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan coşkuyla kutlandı
“Sarıyer Belediyesi 5. Uluslararası Çocuk Şenliği” değişik ülkelerden gelen çocukların katılımıyla coşku içerisinde geçti.

Sarıyer Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Uluslararası Çocuk Şenliği” yurtdışından ve yurtiçinden gelen 250 çocuğun katıldığı Taksim’deki kortej yürüyüşüyle başladı. Şenliğe; Güney Kore, Gürcistan, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden çocukların yanı sıra Elazığ ve Ordu’dan gelen öğrenciler katıldı. Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi Bando Takımı’nın coşturduğu kortej yürüyüşün ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, çocuklarla birlikte meydandaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

23iceri_263377860.jpg

Gösteriler mest etti
Çocuk şenliği Gürcistan, Bulgaristan, Kıbrıs, Ordu ve Elazığ’dan gelen yüzlerce çocuğun kendi ülkeleri ve yörelerine ait halk oyunlarını sergilemesiyle devam etti. Darüşşafaka’daki Ayhan Şahenk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen gösteride çocukların gösterileri büyük beğeni topladı.

Coşku 23 Nisan’daki gösterilerle zirveye ulaştı
Coşkuyla başlayan 23 Nisan Çocuk Şenliği bayram günü de devam etti.  Yurtdışından gelen çocuklar, ilçedeki ilköğretim öğrencileri, ilçe protokolü ve vatandaşların katıldığı tören ve gösterilerle kutlandı. Sarıyer Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na ilçe protokolünün çelenk sunmasıyla başlayan kutlamalar, Yusuf Ziya Öniş Stadı’ndaki gösterilerle devam etti. Özel Cent Okulları Bando Takımı eşliğinde resmi geçit töreni yapan öğrenciler, okudukları şiirler ve gösterilerle, kutlamaları takip eden vatandaşlardan büyük alkış aldı. Ellerindeki bayraklar, flamalar ve şemsiyelerle renk cümbüşü oluşturan çocuklar bayramı neşe içinde kutladılar. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ve Garnizon Komutanı Kalender Karadağ’la birlikte tören alanında öğrencileri selamlayarak, bayramlarını kutladı.

Bu haber toplam 1290 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT